سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
سفید سفید که بیانگر پاکی است و خلاصه می‌شود در سلامت. در ضمن، سفید دوره ی احساس درد را کوتاه‌تر می‌کند. ملافه‌های سفید ما را دعوت می‌کند تا دراز بکشیم و خود را از رنجش حاصل از فعالیت، جنب‌وجوش و دردهای ناشی از کار روزانه خلاص کنیم. دیواری که سفید باشد، ب
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دکتر رنگ

رنگ‌های شفا دهنده (2)

رنگ

 

لینک مقاله ی قبل(پزشکان خوش رنگ ولعاب)

 

در مقاله ی قبل به خواص رنگ های " قرمز" و" سبز " پرداختیم . حال ادامه ی رنگ ها ی شفابخش :

سفید

سفید که بیانگر پاکی است و خلاصه می‌شود در سلامت. در ضمن، سفید دوره ی احساس درد را کوتاه‌تر می‌کند. ملافه‌های سفید ما را دعوت می‌کند تا دراز بکشیم و خود را از رنجش حاصل از فعالیت، جنب‌وجوش و دردهای ناشی از کار روزانه خلاص کنیم. دیواری که سفید باشد، به دلیل داشتن رنگی که حالت دافعه ندارد، موجب تسکین حواس ما می‌شود. رنگ سفید محیط را خالص می‌کند و فضا را پر از سفیدی و پاکی نشان می‌دهد و با این کار نگرانی‌های ما را دور می‌سازد. وقتی صندلی‌های راحتی با روکش سفید در کنار دیواری آبی قرار گیرند، احساس طراوت‌بخش تنفس هوای تازه در میان ابرها را ایجاد می‌کنند. همین‌طور رومیزی‌های کتانی سفید موجب برانگیختن ذائقه می‌شوند.

ترکیب سفید با آبی فیروزه‌ای القاء ‌کننده ی تفکر و ذهن روشن و احساس سلامتی است.

 

ارغوانی

رنگ ارغوانی ارتباط دهنده ذهن و احساسات است. این رنگ منعکس‌کننده سلامت روحی است، به‌ ویژه زمانی که با سبز ترکیب شود. فضایی که در آن از ارغوانی روشن استفاده شده است، تقویت‌کننده و نشاط بخش روان به شمار می‌آید و آثار مخرب زندگی پرتحرک را می‌زداید.

هنگامی که رنگ زرد به عنوان رنگ ثانوی با ارغوانی استفاده شود، باعث افزایش میزان توجه و دقت می‌شود و در کنار سبز هیجان‌های ذهنی را کاهش می‌دهد.

 سایه‌های ارغوانی متمایل به بنفش جزء شفا‌دهنده‌های احساسی است؛ این رنگ در منشاء آسیب‌های روانی نفوذ کرده و برای کسانی که از رنج‌های درونی متاثرند، قدرت درمانی دارد.

 

آبی

رنگ آبی همانند یک داروی مسکن برای حواس ماست. علاوه بر این، ویژگی روحانی بودن آبی آسمانی، ما را از قلمرو مادیات محض خارج کرده به قلمرو اسرار‌آمیز فلسفی و ماوراء طبیعی می‌برد. آبی حساسیت‌مان را نسبت به نیازهای دیگران تقویت کرده، کمک می‌کند که با احساسات درونی خود نیز ساده‌تر کنار بیاییم.

 

قهوه ای

رنگ قهوه‌ای معمولا در محیط‌های خودمانی و بی‌تکلف مانند اتاق‌نشیمن خانوادگی کاربرد زیادی دارد که در قالب مبلمان چوبی یا روکش چرمی میل‌های راحتی نمود می‌یابد. این رنگ پناهگاه خوشامد گویانه و مطبوع را پس از یک روزگاری سخت برای انسان متجلی می‌سازد.

 

بژ

 رنگ بژ، خوابی آرام را به ارمغان می‌آورد و با ماهیت غیرقابل رقابت و خاصیت شفادهندگی حیات‌بخش خود، موجب فراغت خاطر و آرامش می‌شود. حال اگر بژ با قهوه‌ای ادغام شوند، احساس ایمنی حاصل از ترکیب این دو رنگ هم‌تراز، باعث آرامش و رضایت‌مندی ما می‌شود. اتاق‌خواب‌هایی که دیوارهایشان به شیوه‌ای بی‌تکلف با قهوه‌ای (که دارای خاصیت ایمنی‌دهنده است) رنگ شده و روتختی و پوشش رخت‌خواب نیز به همین رنگ باشد، موجب تسریع در خوابی خوش و پر از رویا می‌شود.

 

رنگ ، دارویی است که هر گاه نیاز داریم از آن استفاده می‌کنیم. پس با توجه به توصیه‌ها و نکات ارائه شده در این دو مقاله ، داروی روح و روان خود را که توسط «دکتر رنگ» تجویز شده است، پیدا کنید.

 

 برای این منظور لازم است رنگ‌های دور و اطراف خود را امتحان کنید. در ساعات مختلف روز پارچه‌ها و نمونه‌های رنگی محیط‌تان را بررسی نمایید و سعی کنید هنگامی که بیش‌تر از همیشه در آن محیط مورد نظر هستید، به رنگ آن مکان توجه کنید. برای مثال، اگر از اتاقی اساسا در شب استفاده می‌کنید، رنگ‌های آن را زیر نور مصنوعی در شب ببینید و بسنجید.

 

منبع : ایران آذین

مقالات مرتبط :

دکوراسیون آبی - نارنجی

تأثیر رنگ در آشپزخانه

با رنگ های زنده بیشتر آشنا شویم

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین