وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ه از سوی مفسر بزرگ فوتبال بریتانیا اخراج ران اتكینسون از شبكه تلویزیونی و عذرخواهی از دسایی ران اتكینسون، بزرگ ترین مفسر فوتبال بریتانیا و چهره سرشناس روزنامه گاردین روز گشته به سبب توهین ادای كلمه رفتار نژاد پرستانه به مدافع...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ادای كلمه نژاد پرستانه از سوی مفسر بزرگ فوتبال بریتانیا

اخراج ران اتكینسون از شبكه تلویزیونی و عذرخواهی از دسایی

ران اتكینسون، بزرگ ترین مفسر فوتبال بریتانیا و چهره سرشناس روزنامه گاردین روز گشته به سبب توهین ادای كلمه رفتار نژاد پرستانه به مدافع سیه چرده چلسی كه منجر به اخراجش از شبكه تلویزیونی شد، عذرخواهی كرد.

اتكینسون مارسل دسایی را، پس از پایان دیدار چلسی برابر موناكو كه به شكست سه بر یك نماینده انگلستان انجامید، «كاكاسیاه» خطاب كرد.

اتكینسون گمان می كرد پس از پایان تفسیرش، میكروفن خاموش است و سپس این كلمه را ادا كرد. در حالی كه تمام مخاطبان این شبكه آن را شنیدند!

مرد سرشناس فوتبال بریتانیا در این باره گفت:" من تنها با خودم صحبت می كردم، میكروفن را از پیراهنم جدا كرده بودم و آن دیدار را از ابتدا این بار به عنوان یك هوادار مرور می كردم. ما همه آرزو می كردیم چلسی به دیدار نهایی لیگ قهرمانان برسد، فرصت مناسبی را از دست دادیم از دسایی و هر كس دیگری كه از كلمه آزرده شد، عذر می خواهم. آن كلمه را به معنای نژاد پرستانه اش به زبان نیاوردم. تنها عصبانی بودم و می خواستم چلسی پیروز شود."

سرمربی پیشین آستون ویلا و منچستر یونایتد، بدون درنگ از اخراج شد.

زیكو در ژاپن نمی‌ماند

اعتراض به سرمربی برزیلی

زیكو، سرمربی برزیلی تیم ملی ژاپن پس از رقابت‌های جام جهانی 2006، این تیم را ترك می‌كند.

زیكو به روزنامه‌ی ژاپنی گفت: هنوز چیزی قطعی نیست، اما تردید دارم كه پس از جام جهانی 2006 در ژاپن بمانم. مانند گذشته، هنوز احساس    می‌كنم كه می‌توانم برای فوتبال ژاپن كاری انجام بدهم. اما هیچ پیشنهادی از سوی باشگاه‌های ژاپنی نمی‌پذیرم.

شایعه‌هایی مبنی بر حضور زیكو در تیم ملی برزیل به گوش می‌رسید، اما سرمربی تیم ملی ژاپن هرگز هدایت این تیم را بر عهده نخواهد گرفت: دیگر نمی‌خواهم در تیم ملی كشوری مشغول به كار شوم. مطمئنا مربی برزیل هم نخواهم شد.

زیكو یكی از ستارگان تاریخ فوتبال برزیل است، او در 78 دیدار، پنجاه و چهار گل برای این تیم به ثمر رساند. این روزها زیكو نظیر گذشته در ژاپن دوستداران فراوانی ندارد. پس از پیروزی ضعیف و پرانتقاد یك بر صفر برابر عمان در رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2006، هواداران متعصب ژاپنی خواهان اخراج مربی برزیلی‌اشان شدند.

فیفا و مشكل بزرگ باشگاه‌های انگلیس

اریكسون ناامید از تعطیلات زمستانی

فیفا مشكل‌های سون گوران اریكسون، سرمربی تیم ملی انگلستان برای برگزاری تعطیلات زمستانی در لیگ برتر را بیشتر كرد.

برنامه‌ریزی فیفا، برای دیدارهای ملی، اعتراض باشگاه‌های انگلیسی را نیز به دنبال داشت.

باشگاه‌های لیگ برتر به سبب برنامه‌ریزی این سازمان دو روز طلایی را در تقویم رقابت‌های فصل آینده‌ی خود از دست خواهند داد. این دو تعطیلی در لیگ حرفه‌ای انگلستان، برای انجام دیدارهای ملی، برنامه اریكسون را برای برگزاری تعطیلات زمستانی در هاله‌ای از ابهام فرو برد.

فیفا، شنبه 26 و چهارشنبه 30 مارس را برای انجام دو دیدار مقدماتی انگلستان در جام جهانی برابر ایرلند شمالی و آذربایجان تعیین كرده است. به نظر مبارزه دو ساله‌ی اریكسون برای گنجاندن دو هفته‌ تعطیلی در تقویم فشرده رقابت‌های لیگ برتر بی‌سرانجام مانده است و بازیكنان این لیگ باید با ساق‌های خسته تیم ملی را یاری كنند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین