تبیان، دستیار زندگی
هجدهمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا با قهرمانی مقتدرانه تیم ملی تکواندو کشورمان خاتمه یافت....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قهرمانی مقتدرانه تکواندو ایران

تهران نایب قهرمان تکواندو پایتخت های جهان

پایان سلطه 38 ساله کره ای ها

هجدهمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا با قهرمانی مقتدرانه تیم ملی تکواندو کشورمان خاتمه یافت.

به نقل از مهر، این رقابت ها که از روز شنبه در شهر "هنان" چین آغاز شده بود عصر دوشنبه با قهرمانی تیم ملی کشورمان خاتمه یافت. در پایان این مسابقات کره ای ها که در 17 دوره گذشته یعنی نزدیک به 38 سال عنوان قهرمانی آسیا را در اختیار داشتند بر سکوی دوم ایستادند و چین سوم شد.

در هجدهمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا، تیم ملی کشورمان با چهار نشان طلا که توسط محمد باقری معتمد،علیرضا نصر آزادانی، فرزاد عبداللهی و کوروش رجلی به دست آمد و مدال نقره رضا نادریان با اقتدار تمام سکوی قهرمانی این دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد، کره جنوبی با دو مدال طلا و دو برنز دوم شد و چین با یک مدال طلا، دو نقره و دو برنز سوم شد. همچنین تیم های چین تایپه، اردن و ویتنام در رده بندی تیمی این مسابقات عناوین چهارم تا ششم را از آن خود کردند.

در قسمت بانوان نیز تیم ملی ایران برای اولین بار در رده بندی تیم های صدرنشین قرار گرفت. تیم ملی بانوان کشورمان با تک مدال طلای فاطمه نعمتی و یک برنز سهیلا سیاحی به عنوان چهارم دست پیدا کرد.

تیم ملی بانوان چین، میزبان مسابقات که با ترکیبی 8 نفره برخلاف سایر کشورهای دیگر که با شش تکواندوکار در این مسابقات شرکت کرده بودند، با سه مدال طلا، یک نقره و دو برنز قهرمان شد، کره جنوبی با دو مدال طلا، یک نقره و سه برنز عنوان دوم را کسب کرد و چین تایپه با دو مدال طلا، یک نقره و سه برنز سوم شد. تیم های ملی تکواندو بانوان فیلیپین، قزاقستان و تایلند نیز عناوین چهارم تا ششم را کسب کردند.