وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ماه 1383 فرمان آرا: دیگر فیلم نمی سازم «بهمن فرمان آرا» فیلمساز صاحب نام ایرانی اعلام كرده است كه دیگر فیلم نخواهد ساخت. به گزارش خبرگزاری ایسنا، فرمان آرا در نامه ای كه نسخه ای از آن به این خبرگزاری ارسال شده، نوشته است: «ی...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبار ادبی و هنری 6 اردیبهشت ماه 1383

فرمان آرا: دیگر فیلم نمی سازم

«بهمن فرمان آرا» فیلمساز صاحب نام ایرانی اعلام كرده است كه دیگر فیلم نخواهد ساخت.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، فرمان آرا در نامه ای كه نسخه ای از آن به این خبرگزاری ارسال شده، نوشته است: «یاران و تماشاگران عزیز، این یادداشت كوتاه را به پاس احترام برای تمام تشویق ها و دلگرمی های شما می نویسم و فكر می كنم كه فقط به شما توضیحی بدهكارم. چند ماه پیش فیلمنامه  فیلم جدیدم «یك بوسه كوچولو» را برای گرفتن پروانه ساخت از طریق تهیه كننده ای معتبر و موجه (علیرضا شجاع نوری) به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرستادم. هفته گذشته، پیغامی آمد كه «اردوگاه های فكری این فیلمنامه وجاهت های لازم را ندارند» و بنابراین فیلمنامه پروانه  ساخت نمی گیرد. فقط نگاه به فیلمنامه هایی كه در چند ماه گذشته پروانه ساخت گرفته اند، نشانگر اردوگاه فكری حاكم بر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز است».

فرمان آرا در ادامه آورده است: همان گروهی كه تیشه را برای فیلم «خانه ای روی آب» برداشته بودند چون درختی تناور بود فقط توانستند شاخه های آن را بزنند این بار تصمیم گرفته اند كه تیشه را به ریشه بزنند و موفق هم شدند. به هر حال به این وسیله اعلام می دارم كه مادامی كه پشت درهای بسته، سرنوشت كار یك هنرمند می تواند تعیین شود و نه در مقابل مردم، من دیگر در ایران فیلم نخواهم ساخت.

«بهمن فرمان آرا» درباره  موضوع فیلمنامه  فیلم مورد اشاره (یك بوسه كوچولو) به خبرنگار ایسنا گفته است: با در نظر گرفتن اینكه دو شخصیت اصلی این فیلم، دو نویسنده بالای ۷۰ ساله ایرانی (شخصیت های ساختگی) هستند و درباره  تاریخ باشكوه ایران صحبت می كنند، نمی دانم اینكه گفته شده «اردوگاه های فكری این فیلمنامه وجاهت های لازم را ندارند» به چه معنی است!

وی در مورد نام این فیلمنامه نیز گفته است: این اسم مربوط است به اینكه اگر وجدانت، راحت باشد، مرگ مثل یك بوسه كوچولو از گونه است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین