سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
الگوهای فرا داده به شما امكان می‌دهد تا تنها با یك فرمان مجموعه‌ای از اطلاعات فرا داده را فرمان به چندین تصویر اعمال كنید. از این ویژگی برای مواقعی استفاده می‌شود كه فرا ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

  نحوه استفاده از الگوهای فرا داده 

الگوهای فرا داده به شما امكان می‌دهد تا تنها با یك فرمان مجموعه‌ای از اطلاعات فرا داده را فرمان به چندین تصویر اعمال كنید. از این ویژگی برای مواقعی استفاده می‌شود كه فرا داده‌های خاصی بطور مدام به تصاویر اعمال می‌شوند. همانند نام نویسنده یا نام شركت.

  

ایجاد یك الگو  

نحوه استفاده از الگوهای فرا داده

تصویری را در File Browser انتخاب كنید تا از آن به عنوان الگو استفاده شود. سپس از نوار منوی مرورگر فایل، گزینه File\File Info را انتخاب كنید تا پنجره فرا داده‌های فایل باز شود.

 

وارد كردن اطلاعات الگو   

نحوه استفاده از الگوهای فرا داده

هر یك از متغیرهای فرا داده را از پنجره سمت چپ انتخاب كرده و داده‌های مورد نظرتان را در فیلدهای مربوطه وارد كنید. البته به یاد داشته باشید كه تنها اطلاعاتی را وارد كنید كه مایلید در چند تصویر تكرار شوند.

 

ذخیره الگو  

نحوه استفاده از الگوهای فرا داده

مثلثی را كه در گوشه راست بالای كادر محاوره‌ای قرار دارد كلیك كرده و برای مشاهده منوی Options آن را پائین نگه دارید. گزینه Save Metadata Template را انتخاب كرده و یك نام را در كادر محاوره‌ای نمایان شده برای الگو وارد كنید.

 

انتخاب تصاویر مقصد  

نحوه استفاده از الگوهای فرا داده

برای اعمال الگوی فرا داده‌ای كه برای تصاویر ایجاد كرده‌اید، تصاویر مورد نظر را در مرورگر فایل انتخاب كنید (در صورتی كه مایلید این الگو را در یك زمان به چندین تصویر اعمال كنید، كلید Shift را در هنگام انتخاب تصاویر پائین نگه دارید).

 اعمال الگوی فرا داده   

نحوه استفاده از الگوهای فرا داده

گزینه Edit\Replace Metadata را انتخاب كرده و سپس نام الگویی كه در مرحله سوم ایجاد كرده‌اید را انتخاب كنید. اگر چندین الگو را ایجاد كرده باشید، نام تمامی آنها در زیرمنو ظاهر می‌شود. فتوشاپ تمامی فرا داده‌های الگوی انتخاب شده را به تصاویر انتخاب شده اعمال می‌كند.

 

* توجه *

ضمیمه كردن الگوهای فرا داده به فرا داده موجود

برای اعمال یك الگوی فرا داده به یك فایلی كه از قبل مفاهیم فرا داده به آن ضمیمه شده است، گزینه Edit\ Append Metadata را به جای گزینه Edit\Replace Metadata انتخاب كنید. این فرمان تنها فیلدهای فرا داده‌ای را كه در الگو وارد كرده‌اید جایگزین می‌كند و تمامی فرا داده‌های دیگر موجود را بدون تغییر باقی می‌گذارد.

 

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین