سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
صفحه ارتباطی در واقع یك فایل در فتوشاپ است كه حاوی تصاویر كوچكی می‌باشد كه این تصاویر همگی در یك (دایركتوری) قرار دارند كه شما آدرس آنرا به فتوشاپ می‌دهید. ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 نحوه ساخت صفحه ارتباطی

صفحه ارتباطی در واقع یك فایل در فتوشاپ است كه حاوی تصاویر كوچكی می‌باشد كه این تصاویر همگی در یك (دایركتوری) قرار دارند كه شما آدرس آنرا به فتوشاپ می‌دهید. هنگام ساخت چنین صفحه‌ای، شما كنترل كاملی روی اندازة صفحه، اندازة تصاویر، فونت، فضاهای موجود در صفحه و... خواهید داشت. شما می‌توانید این صفحه را برای هر نوع چاپگر و یا فرمت دلخواهی بهینه‌سازی نمائید.

  

بار گذاری تصاویر در داخل یك صفحه  

 

نحوه ساخت صفحه ارتباطی

تمام تصاویری كه قصد قرار دادن آنها را در یك صفحه ارتباطی دارید، باید در یك پوشه قرار بگیرند. قبل از انجام هر كاری فایل‌های مورد نظر را به پوشه مقصدتان كپی كنید. این صفحه ارتباطی شامل تمامی تصاویری است كه در آن پوشه قرار دارند و در صورتی كه می‌خواهید فایلی در این صفحه مشاهده نشود باید آن را از پوشه حذف كنید.

 

 تعیین پوشه اصلی  

 

نحوه ساخت صفحه ارتباطی

برای ساخت یك صفحه ارتباطی، گزینه File\Automate\Contact Sheet II را انتخاب كنید. كادر محاوره‌ای Contact Sheet ll نمایان می‌شود. در قسمت Source Folder دكمه Choose را كلیك كنید و بدنبال پوشه مقصد بگردید (پوشه در بردارنده تصاویر)، آن را انتخاب كرده و برای برگشت به پنجره اصلی Contact Sheet، كلید Choose (در مكینتاش) و OK (در ویندوز) را كلیك نمائید.

 

 تعیین اندازه صفحه ارتباطی  

 

نحوه ساخت صفحه ارتباطی

در محیط Document از كادر محاوره‌ای Contact Sheet ll، اندازه صفحه ارتباطی كه قصد ایجاد آن را دارید تعیین كنید. ابعاد و وضوح فضای تهیه شده را تعیین كنید. در صورتی كه تنها قصد مشاهده این صفحه را از طریق مانیتور دارید، وضوح یا Resolution آن را بر روی 72dpi تنظیم كنید و در صورتی كه قصد چاپ رنگی آن را دارید مقدار را بر روی 150dpi تنظیم كنید. هنگام تنظیم پارامترها، می‌توانید تغییرات انجام شده را در محیط پیش‌نمایش موجود در سمت راست پنجره مشاهده كنید.

 

 تعیین نوع رنگ‌بندی   

 

نحوه ساخت صفحه ارتباطی

در منوی كشویی Mode، نوع رنگ‌بندی مورد نظر برای صفحه ارتباطی را تعیین كنید.RGB Color) ، Lab Color ، CMYK Color و GrayScale) البته بهترین شیوه انتخاب همان رنگ بندی است كه در فایل‌های تصویری‌تان بكار گرفته شده است.

 

تعیین تعداد ردیف‌ها و ستون‌‌های صفحه ارتباطی  

 

نحوه ساخت صفحه ارتباطی

در منوی كشویی Place تعداد ردیف‌ها و ستون‌هایی را كه می‌خواهید در صفحه ارتباطی وجود داشته باشد، تعیین كنید. برای آنكه دریابید مقادیر تعیین شده توسط شما چه تأثیری در خروجی می‌گذارد، می‌توانید از قسمت Preview استفاده كنید.

 

تنظیم عنوان و فونت   

 

نحوه ساخت صفحه ارتباطی

اگر مایلید تا نام فایل تصاویر موجود در صفحه ارتباطی نشان داده شود می‌توانید گزینه Use Filename as Caption را انتخاب كنید. از منوی كشویی Font نیز می‌توانید نوع و اندازه فونتی را كه مایلید برای عنوان عكس‌ها استفاده شود، تعیین كنید.

 

 ایجاد صفحه ارتباطی  

 

نحوه ساخت صفحه ارتباطی

گزینه OK را كلیك كنید تا صفحه ارتباطی ایجاد شود. توجه داشته باشید كه صفحه ارتباطی در واقع یك نوع فایل فتوشاپ است. این فایل بسته به نظر شما قابل تغییر است. حتی امكان تهیه خروجی در قالب PDF نیز وجود دارد كه اگر فضای هارد محدود باشد و یا قصد ایمیل كردن آن را داشته باشید استاندارد مناسبی است. برای ذخیره این صفحه بعنوان یك فایل PDF گزینه File\Save As را انتخاب كرده و سپس از منوی كشویی Format، گزینه PDF Photoshop را انتخاب كنید.

 

 

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین