سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هنگامیكه شما با چندین لایة مختلف در یك فایل كار می‌كنید، ممكن است بخواهید برای حفظ موقعیت قرارگیری آنها نسبت به همدیگر، آن لایه‌ها را به هم متصل و لینك كنید. بعد از لینك ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 نحوه لینك كردن لایه‌ها

هنگامیكه شما با چندین لایة مختلف در یك فایل كار می‌كنید، ممكن است بخواهید برای حفظ موقعیت قرارگیری آنها نسبت به همدیگر، آن لایه‌ها را به هم متصل و لینك كنید. بعد از لینك كردن لایه‌ها ، همگی آنها بصورت یك گروه در هنگام تغییر موقعیت لایه‌ها در تصاویر عمل می‌كنند. حتی با وجود اینكه نام‌های جداگانه‌ای ‌دارند. همچنین می‌توانید با یك فرمان و به راحتی لایه‌های لینك شده را تبدیل به یك لایه كنید (به كار عملی 8 رجوع كنید).

  

باز كردن فایل  

 

نحوه لینك كردن لایه‌ها

گزینه File\Open را برای باز كردن فایل مورد نظرتان انتخاب كنید. در این مثال بر روی تصویری كار می‌كنیم كه شامل چندین لایه است و یك لایه Background نیز دارد.

 

باز كردن پالت Layers   

 

نحوه لینك كردن لایه‌ها

گزینه Window\Layers را برای باز كردن پالت Layers انتخاب كنید.

 

 انتخاب لایه اصلی   

 

نحوه لینك كردن لایه‌ها

در پالت Layers، لایه‌ای كه می‌خواهید دیگر لایه‌ها به آن لینك شود را انتخاب كنید. لایه‌ای كه در این قسمت انتخاب می‌كنید به عنوان لایه اولیه یا لایه فعال انتخاب می‌شود.

 

لینك كردن سایر لایه‌ها  

 

نحوه لینك كردن لایه‌ها

در ستون سمت چپ هر لایه‌ای كه می‌خواهید به لایه اصلی لینك شود، كلیك كنید. یك آیكون زنجیر در كنار ستون نمایان می‌شود كه نشان دهنده آن است كه لایه انتخاب شده جاری به لایه اصلی لینك شده است.

 

از لینك خارج كردن لایه‌ها  

 

نحوه لینك كردن لایه‌ها

برای خارج كردن یك لایه از یكسری لایه لینك شده، در آیكون زنجیر آن كلیك كنید تا این آیكون حذف شود. هنگامیكه آیكون زنجیر حذف شود، لایه جاری انتخاب شده از مجموعه لایه‌های لینك شده خارج می‌شود.

 

* توجه *

تغییر شكل لایه‌های لینك شده

از لایه‌های لینك شده به شكل گروهی بیشتر به منظور جابجایی و انطباق لایه‌ها استفاده می‌شود. همچنین می‌توانید با اجرای فرمان TransForm كه در كار عملی 5 مورد بررسی قرار خواهد گرفت، در یك زمان در تمامی لایه‌ها لینك شده تغییرات مورد نظرتان را اعمال كنید.

 

 

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین