سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هر چند ترسیم خط سیر مستقیم كه نحوه ایجاد آن را در كار عملی قبلی فرا گرفتید به عنوان مبانی در طرح‌های گرافیكی مناسب است، اما شكی نیست كه در اكثر موارد نیاز به ترسیم ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

   نحوه ایجاد یك خط سیر منحنی

هر چند ترسیم خط سیر مستقیم كه نحوه ایجاد آن را در كار عملی قبلی فرا گرفتید به عنوان مبانی در طرح‌های گرافیكی مناسب است، اما شكی نیست كه در اكثر موارد نیاز به ترسیم خط سیرهایی به شكل منحنی خواهید داشت. در این كار عملی نحوه ترسیم خط سیرهای منحنی و پیچیده را بررسی خواهیم كرد.

  

باز كردن فایل  

 

نحوه ایجاد یك خط سیر منحنی

گزینه File\Open را برای باز كردن فایل مورد نظر انتخاب كرده و ابزار Pen را نیز از جعبه ابزار انتخاب نمائید.

 

تعیین نقطه شروع  

 

نحوه ایجاد یك خط سیر منحنی

ابزار Pen را بر روی محلی كه قصد ایجاد اولین نقطه را از آنجا دارید برده و سپس یكبار در تصویر كلیك كنید.

 

ایجاد اولین جزء منحنی  

 

نحوه ایجاد یك خط سیر منحنی

در حالیكه در محل دوم صفحه كلیك می‌كنید، ماوس را نگه داشته و برای ایجاد یك جزء منحنی ماوس را به اطراف بكشید. دو دستگیره كنترل كننده در اطراف نقطه دوم نمایان می‌شوند كه در واقع جهت منحنی را كنترل می‌كنند.

 

تغییر منحنی  

 

نحوه ایجاد یك خط سیر منحنی

كلید Ctrl  را فشار داده و پائین نگه دارید تا ابزار Pen بصورت یك ابزار انتخابگر تبدیل شود. سپس برای دستیابی به نتیجه دلخواه، هر یك از دستگیره‌های مربوط به نقاط خط سیر را جابجا كنید.

 

تكمیل خط سیر  

 

نحوه ایجاد یك خط سیر منحنی

برای ایجاد اجزاء مستقیم یا منحنی دیگر در خط سیر، به افزودن نقاط در تصویر ادامه دهید و در هنگام ضرورت و برای بسته شدن خط سیر بر روی نقطه اول مجدداً كلیك كنید.

 

ذخیره و نامگذاری خط سیر  

 

نحوه ایجاد یك خط سیر منحنی

پالت Paths را فعال كرده و سپس عنوان Work Path را دو بار كلیك كنید تا كادر محاوره‌ای Save Path فعال شود. نام مورد نظرتان را در فیلد مربوطه وارد كرده و OK را كلیك نمائید.

 

 *توجه *

ویرایش اجزاء منحنی

به جای ویرایش جداگانه و تك تك هر منحنی كه ایجاد كرده‌اید، بهتر است تمام نقاط منحنی و اجزاء آن را در یك زمان تنظیم كنید. هنگامیكه از این روش استفاده می‌كنید، می‌توانید به جای فشردن كلید Ctrl (كه در مرحله 4 بررسی شد) ابزار Direct Selection را مستقیماً از جعبه ابزار انتخاب نمائید.

 

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین