سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
انحراف متون ایده‌ای است كه یك متن را در یك مسیر و با یك سطح جدید ایجاد می‌كند. این ویژگی فتوشاپ امكان ایجاد انحراف در تمام قسمتهای یك متن از جمله پیچاندن، كشیدن و ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 نحوه ایجاد انحراف در متون

انحراف متون ایده‌ای است كه یك متن را در یك مسیر و با یك سطح جدید ایجاد می‌كند. این ویژگی فتوشاپ امكان ایجاد انحراف در تمام قسمتهای یك متن از جمله پیچاندن، كشیدن و پف كردن آن را به شما می‌دهد. 15 نوع افكت انحرافی در فتوشاپ وجود دارد كه در همه آنها امكان ایجاد انحراف هم در حالت افقی و هم در حالت عمودی وجود دارد.

  

ایجاد متن  

 

 نحوه ایجاد انحراف در متون

برای ایجاد یك لایه متنی به مبحث مقدماتی كار عملی 1 مراجعه كنید. شما می‌توانید هر نوع انحراف عمودی یا افقی را به متن مورد نظرتان اعمال كنید.

 

انتخاب ابزار انحراف متن  

 

 نحوه ایجاد انحراف در متون

در نوار Options ابزار Text، دكمه Wrap Text را كلیك كنید. كادر محاوره‌ای Wrap Text باز می‌شود.

 

تعیین گزینه‌های Warp Text  

 

 نحوه ایجاد انحراف در متون

از منوی Style كادر محاوره‌ای Wrap Text ، نوع انحراف مورد نظرتان را انتخاب كنید. همچنین برای تعیین محور انحراف، دكمه رادیویی Horizontal یا Vertical را انتخاب كنید.

 

انحراف متن  

 

 نحوه ایجاد انحراف در متون

برای ایجاد شكل اولیه انحراف نوار لغزنده Bend را بصورت مورد نظر تنظیم كنید. همچنین می‌توانید با استفاده از نوارهای لغزنده Vertical Distortion یا Horizontal Distortion برای ایجاد افكت‌های كشیدگی یا باریك كردن متن استفاده كنید. OK را كلیك كنید تا انحراف ایجاد شده به متن موجود در تصویر اعمال شود.

 

ویرایش متن  

 

 نحوه ایجاد انحراف در متون

متون انحراف دار نیز همانند متون ساده همواره قابل ویرایش هستند. برای ویرایش متن انحراف‌داری كه ایجاد كرده‌اید، ابزار Text را از نوار ابزار انتخاب كنید. مكان نما را بر روی متن انحراف دار برده و برای ایجاد وضعیت چشمك زن مكان نما در تصویر كلیك كنید. همانند حالت معمول شروع به تایپ و ویرایش متن مربوطه كنید. همچنین برای تغییر اندازه یا افزودن رنگ به متن می‌‌توانید تمام یا بخشی از آن را انتخاب كرده و با استفاده از ابزارهای مربوطه تغییرات مورد نیازتان را اعمال نمائید. یك استثناء به این موارد هنگامی است كه در یك پوشش تایپ می‌كنید و سپس آن پوشش را غیرانتخابی كنید.

 

*توجه*

تایپ دایروی

برای ایجاد افكت دایروی در یك متن، گزینه Arc را از منوی Style كادر محاوره‌ای Wrap Text انتخاب كنید و سپس مطابق روشی كه در این كار عملی توضیح داده شده است افكت را به متن اعمال كنید و هیچ یك از انحرافات افقی یا عمودی را به آن اعمال نكنید.

 

انیمیشن‌های جالب

انحراف متون نقطه شروع خوبی برای ایجاد انیمیشن‌های gif در وب هستند. برای درك بهتر این مطالب به كار عملی بخش 12 مراجعه كنید.

 

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین