سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ابزارهای استانداردی كه در كار عملی 6 بخش 2 مورد بررسی قرار گرفتند، در ایجاد طرح سبك‌های مبتنی بر متن بسیار موثر هستند كه به مدیریت طرز كار تایپ در طرح‌های چاپی و وب ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

   نحوه ایجاد طرح سبك‌های چاپی

ابزارهای استانداردی كه در كار عملی 6 بخش 2 مورد بررسی قرار گرفتند، در ایجاد طرح سبك‌های مبتنی بر متن بسیار موثر هستند كه به مدیریت طرز كار تایپ در طرح‌های چاپی و وب كمك می‌كنند. طرح سبك‌ها كنترل كاملی بر روی تمامی پارامترهای تایپ از جمله فونت، همترازی، گزینه‌های فاصله گذاری و … دارند. فتوشاپ حتی امكان ضمیمه كردن یك رنگ خاص به یك طرح از پیش تنظیم شده را می‌دهد. با استفاده از این قابلیت می‌توانید به آسانی ابزار تایپی برای سرصفحه و ابزار دیگری را برای عنوان، متن اصلی یا هر قالب‌بندی دیگری در پروژه تعیین كنید.

  

انتخاب ابزار تایپ  

 

 نحوه ایجاد طرح سبك‌های چاپی

یكی از ابزارهای Horizontal Type یا Vertical Type را از جعبه ابزار انتخاب كنید.

 

انتخاب پارامترهای فونت  

 

 نحوه ایجاد طرح سبك‌های چاپی

برای تعیین تنظیمات اولیه فونت از جمله نوع فونت، اندازه و تیزی لبه‌های آن و جهت فونت از نوار Options استفاده كنید.

 

 تعیین فاصله خط و كاراكتر  

 

 نحوه ایجاد طرح سبك‌های چاپی

برای باز شدن پالت Character، گزینه Window\Character را انتخاب كنید. فاصله كشیدگی افقی یا عمودی بین حروف، فشردگی افقی یا عمودی و نیز حركت به سمت بالا یا پائین یا چپ به راست متون نسبت به خط مبنا را در این قسمت می‌توانید تنظیم كنید.

 

تعیین همترازی  

 

 نحوه ایجاد طرح سبك‌های چاپی

گزینه Window\Paragraph را برای باز شدن پالت Paragraph انتخاب كنید. سپس تنظیمات مربوط به همترازی و فاصله بین خطوط و نیز میزان تورفتگی را تعیین نمائید.

 

 انتخاب رنگ فونت  

 

 نحوه ایجاد طرح سبك‌های چاپی

در صورتی كه مایلید تا یك رنگ خاص را در طرح از پیش تنظیم شده‌تان تعیین كنید، در نوار Options و در نمونه رنگ مربوط به فونت یا در پالت Character كلیك كنید. هنگامیكه صفحه انتخابگر رنگ فعال شد، رنگ مورد نظرتان را جهت اعمال به متن انتخاب نمائید.

 

ذخیره طرح ایجاد شده  

 

 نحوه ایجاد طرح سبك‌های چاپی

گزینه Window\Tool Presets را برای باز شدن پالت Tool Presets انتخاب كنید. گزینه Tool Preset New را از منوی پالت انتخاب كرده و در كادر محاوره‌ای كه نمایان می‌شود نام مورد نظرتان را وارد كنید. سپس OK را جهت ذخیره كلیك كنید. از این به بعد و در صورت نیاز می‌توانید از این پارامترها جهت استفاده در متون مختلف استفاده كنید.

 

 *توجه *

استفاده از ویژگی انحراف متون

در تنظیمات مربوط به طرح‌های تعریف شده متون می‌توانید از تنظیمات انحراف در متون (همانطور كه در كار عملی 5 این بخش توضیح داده خواهد شد) قبل از ذخیره طرح استفاده كنید.

 

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین