تبیان، دستیار زندگی
Pattern Maker طرح‌های تصادفی تولید می‌كند كه می‌توان برای اعمال در یك تصویر و یا ذخیره آن به عنوان یك طرح از پیش تعریف شده از آنها استفاده كرد. این ابزار به شما امكان ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نحوه استفاده از Pattern Maker

Pattern Maker طرح‌های تصادفی تولید می‌كند كه می‌توان برای اعمال در یك تصویر و یا ذخیره آن به عنوان یك طرح از پیش تعریف شده از آنها استفاده كرد. این ابزار به شما امكان ذخیره طرح‌ها را می‌دهد و به شما در ایجاد طرح‌‌های سفارشی كه می‌توانید برای تولید و توسعه الگو‌ها و زمینه‌های انتزاعی شگفت‌آور از آنها استفاده كنید، كمك می‌كنند.

باز كردن تصویر

نحوه استفاده از Pattern Maker

برای تولید یك طرح می‌توان از هر تصویری استفاده كرد. برای باز كردن فایل مورد نظر، گزینه File\Open را انتخاب كنید. برای توضیح شیوه كار Pattern Maker ، از یك تصویر كه تنها یك كاراكتر در آن قرار دارد استفاده می‌كنیم.

تعیین محیط نمونه

نحوه استفاده از Pattern Maker

برای باز شدن پنجره Pattern Maker گزینه Filter\ Pattern Maker را انتخاب كنید. ابزار Rectangular Marquee را كه در گوشه بالایی سمت چپ پنجره قرار دارد انتخاب كرده و ماوس را بكشید تا محیط نمونه مورد استفاده برای تولید طرح مورد نظر انتخاب شود.

تولید اولین طرح

نحوه استفاده از Pattern Maker

دكمه Generate را برای ایجاد اولین طرح كلیك كنید. Pattern Maker بطور اتوماتیك پنجره را با یك طرح تصادفی تولید شده از محیط نمونه پر می‌كند. برای ایجاد طرح‌های دیگر، دكمه Generate Again را كلیك كنید.

تنظیم اندازه و همترازی

نحوه استفاده از Pattern Maker

در بخش Generation Tile پنجره Pattern Maker ، در فیلدهای Width و Height مقادیر دیگری وارد كنید تا نسبت‌های طرح تغییر كند. برای تنظیم كردن همترازی، از منوی كشویی Offset گزینه Vertical یا Horizontal را انتخاب كرده و درصد آن را نیز در فیلد Amount وارد كنید و برای تولید طرح جدید، دكمة Generate Again را كلیك كنید.

تنظیم میزان صافی و هموارسازی

نحوه استفاده از Pattern Maker

برای تغییر صافی و همواری طرح یكی از مقادیر 1،2 یا 3 را از منوی كشویی Smoothness انتخاب كنید. برای كنترل مقدار جزئیات موجود در طرح، یك مقدار را در فیلد Sample Detail وارد كنید. برای مشاهدة نتیجه تغییرات انجام شده، دكمة Generate Again را كلیك كنید.

اعمال یا ذخیره طرح

نحوه استفاده از Pattern Maker

برای اعمال طرح به تصویر جاری گزینه OK را كلیك كنید. همچنین می‌توانید آیكون Save Preset Pattern كه در پائین قسمت Tile Historty قرار دارد را انتخاب كنید تا طرح كاشی بعنوان یك طرح از پیش تعیین شده، ذخیره شود.

 *توجه*

استفاده از Clipboard برای یك نمونه

از داده‌های تصویر ذخیره شده در حافظه موقت Clipboard می‌توانید بعنوان منبع یك طرح استفاده كنید. برای انجام چنین كاری یك تصویر یا بخشی از آن را به حافظه كپی كرده و كادر مقابله‌ای Use Clipboard as Sample را در قسمت Tile Generation پنجره ایجاد طرح انتخاب كنید و برای مشاهده نتیجه دكمه Generate را كلیك كنید.

پیش نمایش‌ها و مرور

مقادیر تمامی طرح‌‌های تولید شده در یك وضعیت در قسمت Tile History، جهت مشاهده مجدد ذخیره و نگهداری می‌شود. از دكمه‌های جلو و عقب برای مرور و مشاهده طرح‌های تولید شده مختلف استفاده كنید. می‌توانید پس از انتخاب طرح مورد نظر آن را ذخیره كرده یا به تصویر اعمال نمائید.