وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ی ایران از نصف معدل سرانه جهان هم پائین تر است» در حالی که ایران از نظر طبیعی و آب و هوایی برای کشاورزی و محصولات دامپروری مناسب است مصرف سرانه لبنیات ایران از نصف مصرف سرانه جهانی هم کمتر است . میانگین مصرف سرانه لبنیات ارو...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

« مصرف سرانه ی محصولات لبنی ایران از نصف معدل سرانه جهان هم پائین تر است»

در حالی که ایران از نظر طبیعی و آب و هوایی برای کشاورزی و محصولات دامپروری مناسب است مصرف سرانه لبنیات ایران از نصف مصرف سرانه جهانی هم کمتر است . میانگین مصرف سرانه لبنیات اروپا 425 کیلوگرم در سال و میانگین مصرف سرانه این محصولات در جهان 150 کیلوگرم در سال است. در حالیکه رقم شیر فرآوری شده در ایران به حدود 31 کیلوگرم در سال می رسد.

از آنجا که شیر غنی ترین منبع کلسیم و فسفر می باشد و حاوی ویتامین های ضروری بدن از جمله ویتامینA و گروه ویتامین هایB می باشد ضروری است برای جلوگیری از ابتلا به عوارضی چون پوکی استخوان و کمبود ویتامین، به میزان کافی مصرف شود. مصرف روزانه 2 لیوان شیر علاوه بر تأمین کلسیم و بسیاری از املاح و ویتامین های مورد نیاز بدن ، منبع خوبی از پروتئین نیز می باشد . پروتئین شیر از کیفیت بالائی برخوردار است که زمینه رشد را خصوصاً در کودکان فراهم می آورد.

از اینرو با سرمایه گذاری بیشتر در زمینه فرآوری شیر و محصولات لبنی سالم می توانیم به سلامت خود و دیگران کمک کنیم.

کارشناس تغذیه

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین