سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
طیفهای رنگ تصاویر سایه روشنی هستند كه برای ایجاد یك افكت گرافیكی رقیق می‌شوند. با اینكه آنها در اصل برای ایجاد ناحیه رنگ‌بندی تصاویر سایه روشن استاندارد طراحی شده‌اند، اما طراحان از طیف‌ها ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نحوه ساخت طیف رنگ (Duotones) در صفحات وب

طیفهای رنگ تصاویر سایه روشنی هستند كه برای ایجاد یك افكت گرافیكی رقیق می‌شوند. با اینكه آنها در اصل برای ایجاد ناحیه رنگ‌بندی تصاویر سایه روشن استاندارد طراحی شده‌اند، اما طراحان از طیف‌ها برای بهتر شدن جلوه تصاویر گرافیكی‌شان استفاده می‌كنند. در این كار عملی نحوه استفاده از افكت مزبور در تصاویری كه برای وب مورد استفاده قرار می‌گیرند بررسی می‌شود.

  

باز كردن فایل  

 

نحوه ساخت طیف رنگ (Duotones) در صفحات وب

برای باز كردن فایل مورد نظر در فتوشاپ گزینه File\Open را انتخاب كنید. سپس پالت Layers را با انتخاب گزینه Window\Layers فعال كنید.

 

ایجاد یك لایه جدید انطباق  

 

نحوه ساخت طیف رنگ (Duotones) در صفحات وب

برای ایجاد یك لایه تطبیقی كه افكت طیف رنگ را ایجاد خواهد كرد، گزینه Layer\New Adjustment Layer\Gradient Map را انتخاب كنید. در صورتی كه می‌خواهید، هر یك از تنظیمات كادر محاوره‌ای New Layer را تغییر دهید و برای ایجاد یك لایه جدید، دكمة OK را كلیك كنید. همچنین می‌توانید این تغییرات را در هر زمان از پالت Layers ایجاد كنید.

 

فعال كردن ویرایشگر Gradient  

 

نحوه ساخت طیف رنگ (Duotones) در صفحات وب

بعد از كلیك كردن دكمه OK در كادر محاوره‌ای New Layer ، كادر محاوره‌ای Gradient Map فعال می‌شود. در حالتی كه گزینة Preview فعال است، بر روی طیف نمایش داده شده دو بار كلیك كنید تا كادر محاوره‌ای Gradient Editor فعال شود.

 

انتخاب رنگ‌های طیف  

 

نحوه ساخت طیف رنگ (Duotones) در صفحات وب

در مربع رنگی كه در گوشه چپ پائین نوار شیب رنگ قرار دارد كلیك كنید تا انتخاب شود و سپس برای اجرای Color Picker در آن نمونه رنگ كلیك كنید. این مرحله را با كلیك بر روی مربع رنگ پائین سمت راست نوار شیب تكرار كنید تا رنگ دوم طیف نیز انتخاب شود.

 

افزودن رنگ‌های Tritone و Quadtone   

 

نحوه ساخت طیف رنگ (Duotones) در صفحات وب

برای ایجاد یك طیف سه رنگ (tritone) در هر جایی از ردیف رنگ‌ها و در زیر نوار طیف رنگ كلیك كنید تا سومین رنگ ایجاد شود. برای انتخاب رنگ از Color Picker، آیكون رنگ را كلیك كنید و آن را به سمت چپ یا راست بكشید تا میزان رنگ سومین كنترل اعمال شده به طیف رنگ تعیین شود. برای ایجاد یك طیف چهار رنگ (quadtone) این مرحله را تكرار كنید تا رنگ چهارم نیز به طیف اعمال شود.

 

ذخیره طیف رنگ ایجاد شده  

 

نحوه ساخت طیف رنگ (Duotones) در صفحات وب

در پنجره Gradient Editor دكمه New را كلیك كنید تا طیف رنگ جهت استفاده‌های آتی ذخیره شود (در فیلد Name می‌توانید نام مورد نظرتان را وارد كنید). برای تكمیل افكت در گزینه OK پنجره Gradient Editor كلیك كنید. مجدداً گزینه Ok را در كادر محاوره‌ای Gradient Map انتخاب كنید.

 

* توجه *

افكت‌های رنگ الكتریكی

مقدار سایه‌ روشن را در حالت Noise تغییر دهید. در پنجره Gradient Editor گزینه Noise را از منوی Gradient Type انتخاب كنید. هر یك از نوارهای لغزنده RGB را جابجا كنید یا گزینه Randomize را انتخاب كنید و افكت‌های دیگر را آزمایش كنید.

 

 معكوس كردن افكت

پنجره Gradient Editor را بسته و گزینة Reverse را از كادر محاوره‌ای Gradient انتخاب نمائید تا طرح رنگ‌بندی اعمال شده به تصویر، معكوس شود.

 

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین