سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تمامی ابزار رنگ فتوشاپ به شما امكان نامتراكم و كم غلظت كردن تصویر را می‌دهند، اما فرمان Color Balance كنترل بیشتری نسبت به دیگر ابزار به شما می‌دهد. به خصوص اگر ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نحوه تغییر نامتراكم ‌رنگ

تمامی ابزار رنگ فتوشاپ به شما امكان نامتراكم و كم غلظت كردن تصویر را می‌دهند، اما فرمان Color Balance كنترل بیشتری نسبت به دیگر ابزار به شما می‌دهد. به خصوص اگر تصویر را بطور كلی تغییر دهید. با استفاده از این نمونه امكان جابجایی تدریجی رنگ‌ها و تجزیه تغییرات در حالات Highlight ، Midtone یا Shadow وجود دارد. رنگ‌ها در این حالت صرفنظر از تغییرات كلی افزایش می‌یابند.

  

باز كردن فایل  

 

نحوه تغییر نامتراكم ‌رنگ

برای باز كردن فایل مورد نظر در فتوشاپ، گزینه File\Open را انتخاب نمائید.

 

تنظیمات Color Balance  

 

نحوه تغییر نامتراكم ‌رنگ

گزینه Image\Adjustments\Color Balance را برای باز شدن كادر محاوره‌ای Color Balance انتخاب كنید. برای آنكه مطمئن شوید تغییرات با جابجایی نوارهای لغزنده به تصویر اعمال می‌شوند، گزینة Preview را فعال كنید.

 

نشان دادن یك ناحیه سایه روشن  

 

نحوه تغییر نامتراكم ‌رنگ

 محیط سایه روشن اصلی و اولیه را تعیین كنید تا تغییر داده شود. آیا باید رنگ در حالت Shadows باشد یا Midtones یا باید گزینه Higlights انتخاب شود؟ در این مثال در حالت Midtones در تصویر شروع می‌كنیم و در داخل سایه‌ها كار می‌كنیم. گزینه متناظر به مقصدی كه محیط را تعیین می‌كند انتخاب كنید.

 

تغییر رنگ  

 

نحوه تغییر نامتراكم ‌رنگ

یكی از سه نوار لغزنده را به طرف رنگی كه مورد نظرتان است بكشید. در این مثال نوار لغزنده Cyan/Red را به سمت Red بكشید. دقت كنید كه قسمت Tone Balance بصورت Midtones انتخاب شده باشد.

 

انتخاب دیگر گزینه‌های Tone Balance  

 

نحوه تغییر نامتراكم ‌رنگ

به جای انتخاب گزینه Midtones، یكی از دو گزینه دیگر را انتخاب كنید (Shadows یا Highlights) و سپس نوار لغزنده را به سمت رنگ مورد نظرتان بكشید. در مواقعی كه مایلید تا یك اصلاح رنگ بطور كلی و به همه جای یك تصویر اعمال شود، استفاده از این مرحله ضروری است.

 

 *توجه *

تغییر ناحیه‌ای كه رنگ به آن اعمال می‌شود

ابزار Color Balance تغییرات رنگی را در محیط‌های انتخابی تغییر می‌دهد(Shadows ، Midtones یا Highlights ). در صورتی كه یك اصلاح رنگ اثر مناسبی ندارد، محیط‌های انتخابی را تغییر دهید.

 

حفاظت از درخشندگی

هنگامیكه با تصاویر RGB كار می‌كنید، گزینة Preserve Luminosity را در كادر محاوره‌ای Color Balance انتخاب كنید تا در هنگام اعمال تغییرات درخشندگی تصاویر حفظ شود.

 

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین