سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اگر شما با تصحیح و اصلاح رنگ‌ها آشنا نیستید، استفاده از ابزار Variations نقطه شروع مناسبی است. كادر محاوره‌ای Variations در واقع یك ابزار تصحیح رنگ درونی است كه به شما ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نحوه كار با تغییرات رنگ

اگر شما با تصحیح و اصلاح رنگ‌ها آشنا نیستید، استفاده از ابزار Variations نقطه شروع مناسبی است. كادر محاوره‌ای Variations در واقع یك ابزار تصحیح رنگ درونی است كه به شما امكان می‌دهد به جای استفاده از ابزار منحنی، نوارهای لغزنده و اعداد، در تغییر رنگ از ابزار گرافیكی استفاده كنید. كادر محاوره‌ای، نمای كوچكی از تصویر به همراه پیش نمایش‌هایی از حالات مختلف رنگ كه با انتخاب آنها جلوه رنگ تغییر می‌كند را نشان می‌دهد. تصاویر كوچك به نحوی قرار می‌گیرند كه رنگ‌های متضاد روبروی یكدیگر باشند. هنگامیكه در این حالت كار می‌كنید، توجه كنید كه چگونه هنگام افزودن یك رنگ و انتخاب یك قسمت، رنگ قسمت متضاد آن كاهش می‌یابد. برای مثال افزودن رنگ قرمز سبب كاهش رنگ آبی می‌شود.

  

باز كردن كادر محاوره‌ای Variations  

 

نحوه كار با تغییرات رنگ

برای آنكه بتوانید در كادر محاوره‌ای Variations تغییرات را اعمال كنید گزینه Image\Adjustments\ Variations را انتخاب كنید. در گوشه بالای كادر دو تصویر وجود دارد كه در واقع به شما كمك می‌كند تا مقایسه‌ای بین تصویر اصلی و حالت رنگی تغییریافته جاری انجام دهید. در ابتدا و شروع كار این دو تصویر یكسان هستند اما پس از اعمال تغییرات از یكدیگر مجزا می‌شوند.

 

انتخاب یك محیط جلوه رنگ  

 

نحوه كار با تغییرات رنگ

هر چند كنترل‌های موجود در كادر محاوره‌ای Variations كل تصویر را تغییر می‌دهند، اما امكان كنترل و تمركز در یك محدوده جلوه رنگی نیز وجود دارد. یكی از دكمه‌های Highlights ، Midtones، Shadows و یا Saturation را انتخاب كنید.

 

تغییر رنگ  

 

نحوه كار با تغییرات رنگ

برای اعمال رنگ متناظر با هر پیش نمایش به تصویر اصلی، روی آنها كلیك كنید. تمام پیش نمایش‌های اطراف نیز خودشان را با وضعیت جلوه رنگی جدید متناسب می‌كنند.

 

تغییر نوار لغزنده Coarseness  

 

نحوه كار با تغییرات رنگ

وقتی به تغییر رنگ مورد نظر خود نزدیك می‌شوید، می‌بینید كه تفاوت زیادی بین حالتهای تغییر رنگ در دسترس، وجود دارد. مثلاً زمانی ممكن است بخواهید رنگ قرمزی بین حالت‌ جاری تصویر و شكل More Red ایجاد كنید. بدین منظور نوار لغزنده Coarseness را به سمت Fine جابجا كنید. این عمل تمامی متغیرهای رنگ را كم غلظت می‌كند و این امكان را برای شما فراهم می‌كند تا بهترین حالت را انتخاب كنید.

 

تغییر جلوه نور  

 

نحوه كار با تغییرات رنگ

3 تصویر كوچك سمت راست كادر محاوره‌ای، جلوه نور تصویر را كنترل می‌كنند، به نحوی كه انتخاب تصویر كوچك بالایی سبب روشن شدن تصویر و كلیك كردن عكس پیش نمایش تیره پائینی سبب تیره‌تر شدن تصویر می‌شود.

 

ذخیره تنظیمات  

در صورتی كه

نحوه كار با تغییرات رنگ

 با مجموعه‌‌ای از تصاویر مشابه و یكسان كار می‌كنید می‌توانید تنطیمات ایجاد شده را ذخیره كرده و مجدداً آنها را بارگذاری كنید و به تصاویر دیگر اعمال كنید. برای این كار، دكمهSave را كلیك كنید. هنگامیكه كادر محاوره‌ای Save نمایان شد، یك نام برای تنظیمات فایلی كه ایجاد كرده‌اید وارد كرده و سپس دكمة Save را كلیك نمائید.

 

 بارگذاری مجدد تنظیمات  

 برای بارگذاری مجدد تنظیمات ذخیره شده، تصویر را باز كرده و كادر محاوره‌ای Variations را باز نمائید. دكمه Load را كلیك كرده و فایل تنظیمات مورد نظرتان را انتخاب كنید. برای اعمال تنظیمات اصلاحی به تصویر گزینه OK را كلیك نمائید.

 

 * توجه *

تنظیمات Show Clipping

در صورت انتخاب گزینه Clipping Show در كادر محاوره‌ای Variations ، فتوشاپ یك پوشش به محیط‌های تصویری كه به CMYK تبدیل نمی‌شوند اعمال می‌كند. این پوشش به شما كمك می‌كند تا دریابید كه آیا اصلاحات رنگ در چاپ به راستی عمل می‌كند یا خیر؟

 

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین