تبیان، دستیار زندگی
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی از بیماران مبتلا به سرطان های شایع در سراسر کشور حمایت می کند...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

درمان رایگان بیماران سرطانی در 20 مرکز درمانی سراسر کشور

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی از بیماران مبتلا به سرطان های شایع در سراسر کشور حمایت می کند.

بیمار سرطانی

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای اجرای بند 12 تبصره 15 قانون بودجه سال 1386، 20 بیمارستان و مرکز درمانی از سراسر کشور انتخاب شده اند که به عنوان قطب های درمانی، بیماران سرطانی شایع را به صورت رایگان درمان می کنند. این بیمارستان ها تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران، شهید بهشتی، اصفهان، یزد، شیراز، مشهد، تبریز، اهواز، گیلان، بابل، کرمانشاه، زاهدان و کرمان می باشند که دارای بخش های تخصصی مربوطه بوده و این بیماران را تحت پوشش قرار می دهند.

بر اساس این گزارش، جامعه تحت پوشش این برنامه شامل بیماران مبتلا به سرطان های مثانه، پروستات، سینه، کولورکتال(روده) و سرطان خون هستند که نسبت به انواع دیگر این بیماری شایع تر بوده و هزینه درمانی بالایی دارند. همچنین برای هدایت بیماران در سیکل درمانی فوق، شاخص هایی به منظور انتخاب بیماران و حمایت از آنها تنظیم شده که میزان درآمد خانواده و وضعیت مسکن، بخشی از این شاخص هاست.

گفتنی است سقف پرداختی برای هر سیکل درمانی در این برنامه تا 20 میلیون ریال در نظر گرفته شده است و ساماندهی این پرتکل به گونه ای صورت گرفته که بیشترین خدمات شامل بیماران بی بضاعت شود.

منبع: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.