سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
امروز به بركت انقلاب اسلامی، ملت ایران ملتی عزیز و الهام بخش است و نظام جمهوری اسلامی نیز نظامی مقتدر است كه همه قدرتهای منطقه ای و فرامنطقه ای چاره ای جز اعتراف به عظمت آن ندارند...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قدرتهای منطقه ای و فرامنطقه ای چاره ای جز اعتراف به عظمت ایران ندارند

مقام معظم رهبری

حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار جمعی از فرماندهان و كاركنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی، ایستادگی و حركت مستمر رو به جلوی ملت ایران در 28 سال گذشته را عامل عزت نظام اسلامی دانستند و با اشاره به راهپیمایی 22 بهمن به عنوان عرصه پرشور حضور مردمی در مقابل نگاههای جهانی، تصریح كردند: راهپیمایی روز 22 بهمن مظهر اقتدار، اراده و عزم ملی است. 

به گزارش سرویس سیاسی برنا،در این دیدار كه در سالروز بیعت تاریخی كاركنان نیروی هوایی ارتش با امام خمینی (ره) در 19 بهمن سال 57، برگزار شد، رهبر انقلاب اسلامی درخصوص اهمیت راهپیمایی روز 22 بهمن تأكید كردند: مراسم سالگرد انقلاب در ایران برخلاف اكثر كشورها، یك مراسم كاملاً مردمی است كه مردم در هر شرایطی در صحنه حاضر می شوند و امسال نیز مردم ایران با حضور گسترده و حتی پرشورتر از سالهای گذشته، عزم و اراده و دلبستگی خود به انقلاب اسلامی را به رخ جهانیان خواهند كشید.

 

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: در روز 22 بهمن، آنهایی كه باید متوجه شوند ملت ایران از لحاظ عزم و اراده و دلبستگی به انقلاب در چه روحیه و وضعیتی قرار دارند، متوجه خواهند شد و به همین علت حضور در راهپیمایی 22 بهمن بسیار مهم است.

حضرت آیت الله خامنه ای از تفكر صحیح، هوشمندانه و همراه با ایمان شورانگیز و شجاعت در اقدام به عنوان عناصر اصلی عزت بخش ملت ایران در طول دوران انقلاب اسلامی یاد و خاطرنشان كردند: انقلاب اسلامی ، عزت را جایگزین تحقیر بیگانگان، استقلال را جایگزین وابستگی تلخ و ذلت بار دوران طاغوت، و ایستادگی و اقتدار را جایگزین تسلیم محض در مقابل بیگانگان كرد.

ایشان با اشاره به شكل گیری هویت جدید برای كشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی افزودند: انقلاب اسلامی با ساقط كردن حكومت مطلقه موروثی و بی منطق سلطنت، بنای یك حكومت مردم سالاری و مبتنی بر ارزشهای انسانی را پایه گذاری كرد و با استقرار نظام اسلامی، ملت ایران راه پیشرفت خود را یافت.

 

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه ملت ایران هزینه های رسیدن به پیشرفت و اوج را نیز پرداخت كرده است، تصریح كردند: امروز به بركت انقلاب اسلامی، ملت ایران ملتی عزیز و الهام بخش است و نظام جمهوری اسلامی نیز نظامی مقتدر است كه همه قدرتهای منطقه ای و فرامنطقه ای چاره ای جز اعتراف به عظمت آن ندارند.

 

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اراده مصمم ملت ایران برای ادامه راه پیشرفت تأكید كردند: برآیند تحركات گوناگون و مسئولیت های مختلف در دوره های 28 سال گذشته، حركتی منظم رو به جلو برای ملت ایران بوده است كه با وجود همه تلاش های دشمن، این حركت متوقف نشد و در آینده نیز متوقف نخواهد شد.

 

ایشان لحن ستایش مراكز قدرت جهانی از ملت ایران را نتیجه ایستادگی و عزم و اراده برای ادامه مسیر پیشرفت ارزیابی و خاطرنشان كردند: البته برخی مراكز تصمیم سازی و تصمیم گیری دنیا به صورت خصمانه، كینه توزانه و همراه با حسادت و برخی هم با خرسندی لحن ستایش خود را بیان می كنند اما در مقابل، ملتهای مسلمان و حتی برخی ملتهای غیرمسلمان، همه با شیفتگی تمام از ایستادگی ملت ایران تجلیل می كنند.

 

حضرت آیت الله خامنه ای انتخابات را یكی از عرصه های حساس و تعیین كننده دانستند و در تبیین اهمیت آن افزودند: بررسی هر دوره از انتخابات در مقاطع مختلف نشان می دهد، تلاش تبلیغات خصمانه استكبار جهانی بر كاهش حضور و انگیزه مردم برای انتخابات متمركز بوده است كه همواره هم به نتیجه نرسیده اند و این مسئله نشان دهنده اهمیت انتخابات است.

 

ایشان با اشاره به درماندگی دشمنان در مقابل مردمسالاری ملت ایران خاطرنشان كردند: كسانی كه به بهانه دموكراسی و دفاع از نظام های مردمی، كشور گشایی، فاجعه آفرینی و كشتار می­كنند و حتی از رژیم های كودتایی و موروثی نیز حمایت می كنند ناچارند در مقابل مردم سالاری ملت ایران دم از نبود آزادی در انتخابات، یا نبود انگیزه مردم برای شركت در انتخابات بزنند و یا برای تعطیلی انتخابات تلاش كنند كه در برهه ای نیز به وسیله برخی عناصر فریب خورده این تلاش را كردند ولی به اهداف خود نرسیدند.

رهبر انقلاب اسلامی شركت در انتخابات را فریضه و وظیفه ای ملی برشمردند و تأكید كردند: این وظیفه با روی كار بودن دولتهای گوناگون و یا جریانهای سیاسی مختلف تغییر نمی كند و همه باید خود را موظف به شركت در انتخابات بدانند و در این مسیر نیز بهانه جویی نكنند.

حضرت آیت الله خامنه ای انتخابات در نظام اسلامی را در مقایسه با سایر كشور جزو سالم ترین انتخابات ارزیابی كردند و افزودند: من به دست اندركاران انتخابات توصیه كرده ام كه باید قانون به شدت رعایت شود و همه نیز باید الزامات قانونی را بپذیرند و تسلیم قانون باشند زیرا قانون حد و فاصل حق و باطل است و قانون را نباید دور زد.

 

ایشان در همین خصوص خاطرنشان كردند: باید مراقب بود به كسی ظلم نشود و در مقابل حق مردم نیز تضییع نشود و با لحاظ قانون باید رعایت كرد كه افراد ناصالح معرفی نشوند و انسانهای صالح هم از حقوق خود محروم نشوند.

رهبر انقلاب اسلامی مسئله اصلی در انتخابات را حضور مردم دانستند و تأكید كردند: كسانی كه به نحوی دست اندركار انتخابات اعم از سیاستگذاری، اجرا و موارد دیگر هستند باید با توجه به اهمیت حضور مردم، وظیفه خود را انجام دهند.

حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریك نوزدهم بهمن به كاركنان نیروی هوایی ارتش و ملت ایران، حركت تاریخی جمعی از كاركنان نیروی هوایی ارتش در نوزدهم بهمن سال 57 را نقطه عطف و حركتی شجاعانه، هوشمندانه، به هنگام و برخاسته از ایمان توصیف كردند و افزودند: این حركت در واقع برآیندی از مجموعه احساسات و ذهنیات نیروی هوایی ارتش در آن زمان بود.

 

فرمانده كل قوا با اشاره به هویت جدید و اقتدار و عزت ارتش بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، به سربلندی نیروی هوایی در آزمون دفاع مقدس و كارهای بزرگ این نیرو بعد از دوران دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان كردند: نیروی هوایی باید مسیر پیشرفت خود را با شتابی مضاعف ادامه دهد و در این مسیر همچون گذشته علاوه بر اتكاء به ابزارهای مادی، در جهت تقویت بیش از پیش ایمان و اراده گام بردارد.

 

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به مسئله فلسطین و محاصره و كشتار مردم غزه، آنرا نتیجه سیاست خاورمیانه ای غلط امریكا و كنفرانس ننگین پاییزی دانستند و تأكید كردند: دولتهای اسلامی باید محاصره غزه را بشكنند و دولت و ملت مصر در این خصوص وظیفه بزرگی دارند و همه ملتهای مسلمان باید به دولت و ملت مصر برای انجام این وظیفه كمك كنند.

حضرت آیت الله خامنه ای تصریح كردند: در شرایطی كه مردم غزه در آتش و خون هستند و این فاجعه آفرینی نتیجه سفر رئیس جمهور امریكا به منطقه است،‌مذاكره كشورهای منطقه با امریكا و رژیم غاصب صهیونیستی هیچ فایده ای ندارد.

ایشان افزودند: دولتهای عربی باید مراقب باشند تا از آنها یا عناصر دیگری از فلسطینی ها برضد مردم غزه استفاده نشود زیرا ننگ این مسئله تا ابد بر پیشانی آنها خواهد ماند.

رهبر انقلاب اسلامی تنها راه نجات ملت فلسطین را مقاومت و ایستادگی دانستند و افزودند: ایستادگی مردم فلسطین و غزه در مقابل فشار عظیم اقتصادی و تهاجم و كشتار تحسین برانگیز است ومردم فلسطین باید مراقب توطئه دشمنان برای ایجاد جدایی میان ملت و دولت منتخب فلسطین نیز باشند.

در این دیدار امیرسرتیپ میقانی فرمانده نیروی هوایی ارتش در سخنانی با اشاره به بیعت تاریخی كاركنان نیروی هوایی با امام خمینی (ره) در سال 57، تأكید كرد: كاركنان این نیرو امروز نیز ضمن تجدید بیعت با فرماندهی كل قوا، با تمام توان آماده دفاع از منافع ملی و مرزهای آسمانی میهن اسلامی است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین