سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نیكول فریدنی عكاس پیشكسوت طبیعت، صبح امروز از مقابل خانه هنرمندان ایران به سمت بهشت‌زهرا (س) تهران تشییع و در قطعه هنرمندان ایران به خاك سپرده شد ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نیكول فریدنی آرام گرفت

نیكول فریدنی

نیكول فریدنی عكاس پیشكسوت طبیعت، صبح امروز از مقابل خانه هنرمندان ایران به سمت بهشت‌زهرا (س) تهران تشییع و در قطعه هنرمندان ایران به خاك سپرده شد.

به گزارش فارس، در مراسم تشییع پیكر نیكول فریدنی، حبیب‌الله صادقی مدیر كل دفتر امور هنرهای تجسمی،احمد مسجدجامعی ،سیمون آیوازیان،آیدین آغداشلو، اصغر بیچاره و جمع كثیری از عكاسان و علاقه‌مندان به نیكول فریدنی حضور داشتند.

حبیب‌الله صادقی مدیر كل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابتدا از سوی محمدحسین صفار هرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمدحسین ایمانی خوشخو معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خانواده فریدنی تسلیت گفت و در ادامه نیكول فریدنی را از جمله هنرمندان مؤمن و متعهد به ارزش‌های تصویری خواند كه خدمات بسیاری را به جامعه عكاسی ایران كرده است.

صادقی در ادامه از چاپ و انتشار سه مجموعه از آثار نیكول فریدنی با همكاری فرهنگستان هنر و وزارت ارشاد خبر داد وگفت: وزارت ارشاد امیداور است تا بتواند با همكاری فرهنگستان هنرسه مجموعه از آثار منتشر نشده این عكاس پیشكسوت را منتشر كند.

احمد مسجدجامعی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی پیشین و رییس كمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران نیز گفت: نیكول فریدنی تنها به اعتلای نام وهنر ایران می اندیشید و اثر هنری را نه برای معامله كه تنها برای ارزش هنری آن خلق می‌كرد.

نیكول فریدنی

وی در ادامه با اشاره به انتشار غنی‌ترین مجموعه عكس نیكول درباره ایران گفت: او همه زندگی‌اش را در راه هنرش گذاشت و غنی‌ترین مجموعه عكس را درباره ا یران منتشر كرد.

مسجدجامعی با ابراز تأسف از ا ین كه بخشی از خاطرات این عكاس پیشكسوت همراهش به خاك سپرده می‌شود گفت: هر عكس سندی است و خاطراتی را به همراه دارد كه جزء میراث فرهنگی كشور محسوب می‌شود و امیدوارم با همكاری همسر فداكار ایشان بتوانیم مجموعه گرانقدر این مرد بزرگ را كه از طبیعت، میراث فرهنگی و تاریخی كشورمان به یادگار مانده است حفظ كنیم و با مشاركت اهل هنر و جامعه عكاسی در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم.

در ادامه منیر سلطانی همسر مرحوم نیكول فریدنی نیز از مسئولین فرهنگ وهنر كشور خواست تا مدرسه‌ای به نام مدرسه نیكول راه‌اندازی شود تا علاقه‌مندان به عكاسی در این مدرسه تحصیل كنند.

بر اساس این گزارش سهراب افشار،سید طباطبایی، صادق میری و سیمون آیوازیان از دوستان نیكول فریدنی در ادامه از مهربانی‌ها،فداكاری‌ها و تلاش و پشتكار نیكول فریدنی در راه هنرش سخن گفتند.

در پایان مراسم نیز پیكر نیكول فریدنی بر دوش همراهان سالهای دورش به سمت قطعه 88 بهشت‌ زهرا (س)‌ حمل شد و درقطعه هنرمندان آرام گرفت.

مراسم ختم و بزرگداشت نیكول فریدنی، روز یكشنبه ساعت 18 در مسجد الرضا (ع) برگزار خواهد شد.

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین
x