تبیان، دستیار زندگی
اهكارهای AFC بودند موشوویچ: هدف كسب تساوی بود رسول كربكندی، سرمربی تیم ذوب‌آهن از نحوه‌ی بازی كردن خط دفاعی تیم خود و قضاوت داور بازی انتقاد كرد. به گزارش خبرنگا تبیان ، جمال‌الدین موشوویچ سرمربی بوسنیایی تیم القطر به همراه ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

19

/01/1383

كربكندی: داوران هندی از شاهكارهای

AFC

بودند

موشوویچ: هدف كسب تساوی بود

رسول كربكندی، سرمربی تیم ذوب‌آهن از نحوه‌ی بازی كردن خط دفاعی تیم خود و قضاوت داور بازی انتقاد كرد.

به گزارش خبرنگا تبیان ، جمال‌الدین موشوویچ سرمربی بوسنیایی تیم القطر به همراه رسول كربكندی سرمربی ذوب‌آهن پس از پایان دیدار در كنفرانس مطبوعاتی شركت و به سوالات خبرنگاران جواب دادند.

سرمربی تیم القطر در پاسخ به این سوال كه چه اتفاقی در رختكن تیم شما افتاد كه در نیمه‌ی دوم بازی متحولی ارایه ‌كردید، گفت: برخی از بازیكنان ملی‌پوش ما با بازیكنان دیگر هماهنگ نبودند. به همین علت در نیمه‌ی دوم از دو بازیكن سمت راست و چپ خواسته شد، تا از حالت تدافعی خارج و تهاجمی بازی كنند.

وی در مورد نحوه‌ی بازی تیم ذوب‌آهن اظهار داشت: دو دیدار قبلی این تیم مقابل پاختاكور ازبكستان و الرفاهی بحرین بیانگر قدرت بالای این تیم بود. بنابراین تنها هدف من در این بازی كسب نتیجه‌ی مساوی بود، اما این‌كه 3 بر 1 از ذوب‌آهن پیش افتادیم بسیار خوشحال‌كننده بود.

جمال‌الدین در ادامه با ارزیابی تیم‌های حاضر در گروه اظهار داشت: مطمئنا نتایج بازی‌های برگشت، به‌ویژه دو بازی آخر بسیار مهم است.

وی با ابراز خرسندی از بازی تماشاگرپسند هر دو تیم گفت: به ثمر رسیدن 6 گل در این دیدار، ارزش و زیبایی خاصی به بازی بخشیده بود.

جمال‌الدین، بازی برگشت تیم خود مقابل ذوب‌آهن را سرنوشت‌ساز خواند و شانس تیم‌های پاختاكور ازبكستان و تیم ذوب‌آهن هم‌چنین تیم خود را برای صعود به مراحل بعدی بیشتر دانست.

وی بازیكن شماره 6 تیم خود را بهترین بازیكن میدان نام برد و گفت: بازیكنان ما تجربه‌ی بازی‌های بین‌المللی در سطح آسیا را ندارند و شرایطمان برای بازی‌های بعدی دشوار است.

در حالی كه سرمربی بوسنیایی القطر از داوری این دیدار تمجید كرد و آن را نرمال خواند، اما رسول كربكندی انتخاب داوران هندی رابرایقضاوت این دیدار شاهكار دانست و گفت: داوری این دیدار در حد و اندازه‌های این بازی نبود و نشان می‌داد كه آنها حتی تجربه‌ی قضاوت چنین دیدارهایی را نداشتند؛ چرا كه تمامی سوت‌های آنها به نفع تیم القطر تمام شد و معتقدم دو گل این تیم كه وارد دروازه‌ی ما شد در آفساید بود كه به علت بی‌تجربگی داور نادیده گرفته شد.

كربكندی خاطرنشان كرد: در این دیدار تیم ما در حد و اندازه‌های خود بازی نكرد و به‌ویژه خط دفاعی با عملكرد ضعیف خود موجب دریافت دو گل پی در پی شد.

كربكندی خاطرنشان كرد: برخی از بازیكنان از به ثمر رساندن یك گل در نیمه‌ی اول قانع شده بودند و همین امر موجب تضعیف خط حمله شد. البته حركت استثنایی شماره 30 القطر و ایجاد موقعیت گل مساوی، بازیكنان تیم ما را مسخ كرد؛ به طوری كه هیچ‌كدام از آنها قادر به استفاده از توانایی‌های خود نبودند و هنگامی كه 3 بر 1 عقب افتادیم با انجام چند تعویض، تیم را تقویت كردیم و معتقدم خط دفاعی عملكرد رضایت‌بخشی نداشت و مطمئنا در غیر این صورت هر 3 امتیاز این دیدار را كسب می‌كردیم.

سرمربی ذوب‌آهن افزود: دفاع تیم القطر قابل عبور است و مطمئنا در قطر هم می‌توانیم این تیم را شكست دهیم.

وی به ضعف روانی بازیكنان تیمش اشاره كرد و گفت: فشارهای روانی كه به علت بی‌تجربگی در بازی‌های آسیایی به بازیكنان وارد می‌شود، از توانایی‌های آنها كم كرده كه برای حل این معضل تلاش بیشتری خواهیم كرد.

كربكندی در پاسخ به سوال خبرنگار تبیان مبنی بر ضعف ذوب آهن در ضربات ایستگاهی ،اظهار امیدواری كرد تا با تمرین بیشتر این مشكل حل شود .