تبیان، دستیار زندگی
مونیخ به هاشمیان هاشمیان بهترین مكمل برای روی ماكای این روزها نام وحید هاشمیان در تیتر بیشتر روزنامه‌های آلمانی دیده می‌شود. پیشنهاد بایرن مونیخ به مهاجم ایرانی بوخوم از خبرهای مهم این هفته‌ی فوتبال آلمان بود. این پیشنهاد ب...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

16/01/1383

پیشنهاد2 میلیون یورویی بایرن مونیخ به هاشمیان

هاشمیان بهترین مكمل برای روی ماكای

این روزها نام وحید هاشمیان در تیتر بیشتر روزنامه‌های آلمانی دیده می‌شود.

پیشنهاد بایرن مونیخ به مهاجم ایرانی بوخوم از خبرهای مهم این هفته‌ی فوتبال آلمان بود. این پیشنهاد به طور رسمی و از سوی اولی هوینس به باشگاه بوخوم ارایه شده است.

مونیخی‌ها برای جذب هاشمیان بسیار مصمم هستند. روزنامه معتبر در مطلب نخست خود در یادداشتی در مورد پیشنهاد بایرن مونیخ آورده است: اشتوتگارت، لوركوزن و شالكه رقیبان سرسخت بایرن برای به خدمت گرفتن وحید هاشمیان هستند. مهاجم ایرانی بوخوم فصل بی‌نظیری را تا كنون پشت سر گذاشته است. او در استفاده از هر دو پای خود مهارت فراوانی دارد.

هاشمیان این فصل پنج گل را با پای راست و دو گل را با پای چپ وارد دروازه‌ی حریف بوخوم كرده است. پنج گل دیگر او نیز با ضربات سر به ثمر رسیده‌اند. این ویژگی‌ها هاشمیان را به مهاجمی ممتاز در بوندس لیگا تبدیل كرده است. او با ‌٨٢/١ متر قد مهره‌ی كارآمدی برای بایرن مونیخ خواهد بود. شاید هاشمیان بازیكن تكنیكی نباشد اما از زمانی كه مربیان بوخوم از وی در گوشه‌های زمین استفاده كرده‌اند او یكی از موثرترین بازیكنان بوندس لیگا محسوب شده است.

هاشمیان مكمل بسیار خوبی برای روی ماكای است. قرارداد این بازیكن ‌٣٠ جون سال ‌٢٠٠٥ خاتمه پیدا می‌كند و بوخوم می‌تواند با فروش هاشمیان تا پیش از پایان مدت قراردادش سرمایه‌ی قابل توجهی را از آن خود كند. این روزها بی‌تردید ماكای هلندی انتخاب نخست بایرن در خط آتش است. روكه سانتا كروز دیگر مهاجم بایرن چندان مورد توجه مربیان این تیم نیست و اولی هوینس در اندیشه‌ی فروش اوست. اكنون سوال اساسی این است چه كسی جانشین سانتاكروز و مكمل روی ماكای خواهد بود؟

وحید هاشمیان مناسب‌ترین پاسخ برای این سوال خواهد بود.

اوتمار هیتسفلد: هاشمیان بازیكن بسیار خوبی است

شروع مذاكرات نماینده‌ی هاشمیان با بایرن مونیخ

اوتمار هیتسفلد، سرمربی بایرن مونیخ پیشنهاد این باشگاه برای به خدمت گرفتن وحید هاشمیان مهاجم ایرانی بوخوم را تایید كرد.

هیتسفلد در این باره گفت: نمی‌توان این حقیقت را كتمان كرد، او بازیكن بسیار خوبی است و گلهای زیادی به ثمر رسانده است. برای همین یكی از انتخاب‌های بایرن مونیخ است.

وحید هاشمیان در نخستین واكنش در مورد پیشنهاد بایرن به رسانه‌های آلمان گفت: نماینده‌ی من در حال مذاكره با بایرن مونیخ است.