تبیان، دستیار زندگی
اگر كامپیوترتان به شبكه شركت شما متصل باشد، احتمالاً سرپرست آن شبكه مسئول افزودن و حذف كردن سخت افزار و نرم افزار از روی كامپیوتر شما است. در این صورت شما حتماً ....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نصب نرم افزار و سخت افزار جدید

نصب نرم افزار و سخت افزار جدید

اگر كامپیوترتان به شبكه شركت شما متصل باشد، احتمالاً سرپرست آن شبكه مسئول افزودن و حذف كردن سخت افزار و نرم افزار از روی كامپیوتر شما است. در این صورت شما حتماً باید از تخصص او استفاده كنید. با این وجود در ویندوز XP افزودن سخت افزار و نرم افزار جدید به سیستم تان آسانتر از قبل نشده است. اگر شما سرپرستی كامپیوتر یا شبكه خودتان را برعهده دارید، این بخش مراحل ساده نصب سخت افزار و نرم افزار را به شما نشان می دهد.

اكثر سخت افزارها و نرم افزاهایی كه این روزها تهیه می كنید تقریباً خودشان نصب می شوندو برنامه های جدید معمولاً بر روی سی دی عرضه می شوند. با داشتن ویندوز XP معمولاً می توانید سی دی را درون درایو قرار دهید و بگذارید ویندوز روال Setup مربوط به برنامه را پیدا و اجرا كند تا بعد از آن شما را در طول مراحل نصب پیش ببرد. ویندوز XP یك روش عملی نیز برای نصب نرم افزار ارایه می كند. در كار عملی های این بخش نحوه نصب دستی یك برنامه و تغییر دادن تنظیمات نرم افزاری كه قبلاً نصب شده است را یاد می گیرید. همچنین نحوه افزودن اجزاء سازنده ویندوز از سی دی و از سایت وب Windows Update مایكروسافت را فرا خواهید گرفت.

افزودن سخت افزار جدید به یك كامپیوتر ویندوز XP كار دشواری نیست. همراه خود سخت افزار كه می تواند یك درایو CD-ROM جدید، مودم یا كارت گرافیك باشد راهنمای نصب فیزیكی آن دستگاه وجود دارد. وقتی دستگاه را نصب كنید و كامپیوترتان را روشن كنید، ویندوز XP متوجه وجود سخت افزار جدید می شود و سپس با آن سخت افزار را بطور خودكار برای شما تنظیم می كند یا نرم افزار همراه آن دستگاه را از شما درخواست می كند. به هر ترتیب، ویندوز XP به همه كارها رسیدگی می كند. در این بخش یاد می گیرید كه چگونه سخت افزاری كه بر روی سیستم تان نصب شده است را چك كنید.