وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شجاعت سلام بر « شهیدان »  ، سلام بر خاکی پوشان سرخ اندیش ، سلام بر نیلوفران آسمانی ، سلام بر عرشیان سبکبال ، سلام بر پویندگان راه شهدا و سلام بر همه کسانیکه روح والا و همت بلندشان ازدحام عشقی است سرشار از روشنی . امروز ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فصل  شجاعت

سلام بر« شهیدان » ، سلام بر خاکی پوشان سرخ اندیش ، سلام بر نیلوفران آسمانی ، سلام بر عرشیان سبکبال ، سلام بر پویندگان راه شهدا و سلام بر همه کسانیکه روح والا و همت بلندشان ازدحام عشقی است سرشار از روشنی .
امروز وجب به وجب خاک غرب و جنوب کشورمان گواه نسلی است که شانه های ستبر خود را در برابر تجاوز استوار کرد ، در برابر تجاوز سدی از ایمان برپا نمود و رویای خام تجزیه ایران و شکست آرمانهای مردم را در هم پیچید به گونه ای که هیچ کلامی قادر نیست به آن حماسه جان و روح دوباره بخشد و آن فضا را توصیف کند .
تاریخ ، شهادت خواهد داد که مردان و زنان ما عصری را بنیان نهادند که خمینی عزیز طلایه دار آن بود ، عصری که ترس از مرگ به تسخیر ایمان درآمد و عاشورا الگوی همگان گردید.
در این عصر شجاعت و عشق سلاحی گردید که دست دشمن از آن تهی بود چراکه دشمن نمی دانست جان مردم از نوری روشنی می گیرد که هرگز خاموش نخواهد شد .
جبهه کوی عاشقانی بود که درهوای سوختن پر به آتش می گشودند و از هیچ خطری باک نداشتند . از اینرو وسعت جبهه ها رازهای نهانی در خود دارد که تنها شاهدان روزهای جنگ از آن باخبرند .
امروز ما کنار جاده زمان با کوله باری از خاطرات مردان سرخ ایستاده ایم و گذشت شتابان ثانیه ها چشمانمان را از کدورت ابرهای خاکستری پر می سازد ، گوشهایمان دیگر نهیب انفجارهای ناگهانی را نمی شنوند . اینک اگر پنجره ای به وسعت آبی جبهه ها نگشاییم و پرواز پرندگان رها بر فراز آسمان جبهه را به تماشا ننشینیم ، آیینه وجودمان مکدر خواهد شد و دیگر نور برتافته از عشقی روشن و بی انتها که آفاق تاریخ را منور کرده بر آن انعکاسی نخواهد داشت .پس بیایید ! با زنده نگه داشتن یاد شهدا ، فرهنگ جنگ وخاطرات هشت سال دفاع مقدس ؛ ایرانی سراسر افتخار و حماسه ای همه نور را میراث آیندگان بسازیم .

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین