تبیان، دستیار زندگی
نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: برخلاف عده ای که فقط منتظر چنین مسایل و مشکلاتی هستند تا فدراسیون و ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جام یارگین در سرمای 50درجه زیرصفر

نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: برخلاف عده ای که فقط منتظر چنین مسایل و مشکلاتی هستند تا فدراسیون و مجموعه زحمتکش آنرا زیر سوال ببرند معتقدم که اعزام تیم ایران به جام یاریگین صلاح نبود.

محمدعلی صنعتکاران نایب رئیس فدراسیون کشتی و مدیر تیمهای ملی کشورمان در گفتگو با مهر ضمن بیان مطلب فوق افزود: اصل موضوع لغو سفر به جام یاریگین همان شرایط آب و هوایی و سرمای بیش از حد بود که صادر نشدن ویزا برای چند ملی پوش نیز مزید بر علت شد تا به جمع بندی رسیده و اعزام را کنسل کنیم.

وی ادامه داد: روز گذشته رادیو و تلویزیون هم بارها اعلام کردند که روسیه و کراسنویارسک با سرمایی 50 درجه زیر صفر مواجه شده و باید قبول کرد که این سرما شوخی بردار نیست. افرادی که قصد دارند به کراسنویارسک سفر کنند در حالت عادی باید حدود 8 تا 10 ساعت در فرودگاه مسکو منتظر پرواز باشند، حال ببینید در شرایطی که بسیاری از پروازها انجام نمی شود چه مصیبتی در انتظار مسافران خواهد بود.

صنعتکاران یادآور شد: مگر جان و سلامتی 14 جوان و ملی پوش و آینده ساز این مملکت کم ارزش دارد که من از ترس و بیم انتقاداتی بی اساس و واهی با آن بازی کنم. به هیچ عنوان نمی توانستم در خصوص خطرات و مشکلات احتمالی بی تفاوت باشم.

قهرمان پیشین جهان با اشاره به این موضوع که همین ترکیب به رقابتهای جام یاشاردوغو اعزام خواهد شد تصریح کرد: ما اگر در یاریگین هم شرکت می کردیم به دنبال نتیجه و مدال نبودیم بلکه هدفمان محک زدن نفرات اعزامی بود که همین کار را در رقابتهای یاشاردوغوی ترکیه خواهیم کرد. کارمان را همچنان بدون وقفه ادامه می دهیم و نفرات اعزامی نیز بدون تعطیلی تمرینات بدنسازی و مرور فن خود را پیگیری می نمایند تا با حفظ آمادگی در این جام که حدود دو هفته دیگر برگزار خواهد شد حضور یابند.

لطیف: مشخص بود حضور در جام یاریگین فقط شعار است

کارشناس کشتی گفت: اعزام 14 کشتی گیر به جام یاریگین فقط شعار و مانور تبلیغاتی کادر فنی تیم ملی بود و کارشناسان و پیشکسوتان نیز پیش بینی لغو این سفر را می کردند.

منوچهر لطیف ضمن بیان مطلب فوق افزود: بحث سرمای بیش از حد و یا آماده نبودن روادید چند کشتی گیر که در نهایت به لغو سفر تیم ملی به جام یاریگین انجامید سناریویی از پیش تعیین شده بود چرا که اصلا قرار نبود آنها در این جام مهم و معتبرترین تورنمنت دنیا حضور پیدا کنند.

کارشناس کشتی کشورمان در خصوص دلایل مطرح شده از سوی کادر فنی گفت: کادر فنی اعلام کرده که دمای کراسنویارسک 50 درجه زیر صفر است در صورتیکه در قرن تکنولوژی و اینترنت می توان با فشار یک دکمه از سایت های معتبر هواشناسی دنیا به واقعیت و یا غیر واقعی بودن این ادعا پی برد که متأسفانه اطلاعات حاکی از آن است که سرمای کراسنویارسک معادل 30 درجه زیر صفر است و این سرما را ما در مناطقی همچون همدان و کرمانشاه که کشتی گیران خوبی نیز در جمع اردونشینان دارند تجربه کرده ایم.

وی ادامه داد: نه تنها ما، کشورهای دیگر نیز با این مشکل مواجه هستند و باید با قبول سختی و مشقت بیشتری خود را به کراسنویارسک برسانند. ما با 5 ساعت پرواز به مسکو می رسیم اما کشورهایی همچون کوبا و آمریکا باید سفری 2 روزه داشته باشند و سرمای هوا نیز برای تمامی شرکت کنندگان یکی است منتهی ما نمی خواهیم کشتی گیرانمان را در شرایط سخت قرار دهیم و به این موضوع که قهرمانی در کشتی ریاضت و زجر کشیدن می خواهد اشراف نداریم.

پیشکسوت کشتی کشورمان با  اشاره به فرصتهایی که از دست رفته و می رود گفت: متاسفانه پشت سر هم فرصت سوزی می کنیم. الان 4  ماه است که رقابتهای جهانی باکو تمام شده و در طول این 4 ماه در هیچ تورنمنت و میدانی حضور نیافته ایم. در حال حاضر هم که تورنمنت و میدان به این مهمی در قلب روسیه در حال برگزاریست با بهانه های واهی این فرصت را نیز از دست می دهیم. شما مطمئن باشید که اگر نیت آنها به رفتن باشد همین الان هم اراده کنند می توانند به این جام معتبر برسند اما قبول کنید که رفتنشان فقط شعار و مانوری تبلیغاتی بود.