وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
 در خانه شما تخم مرغ های هفت سین را چه كسی تزیین می كند؟ شاید هم از این تخم مرغ رنگی های آماده می خرید؟ اما امسال خودتان دست به كار شوید و برای سفره هفت سین تخم مرغ رنگی درست كنید. برای این كار به رنگ گواش یا آبرنگ یا ر...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تخم مرغ رنگی هفت سین شما

 در خانه شما تخم مرغ های هفت سین را چه كسی تزیین می كند؟ شاید هم از این تخم مرغ رنگی های آماده می خرید؟ اما امسال خودتان دست به كار شوید و برای سفره هفت سین تخم مرغ رنگی درست كنید.

برای این كار به رنگ گواش یا آبرنگ یا رنگ پلاستیك، قلم مو، كامواهای رنگی، روبان، چسب و البته تخم مرغ نیاز دارید.

تخم مرغ عروسكی

۱- تخم مرغ ها را بشویید و خشك كنید. می توانید بگذارید تخم مرغ ها بپزد و یا این كه توی آنها را خالی كنید. برای این كار دو سه تخم مرغ را با سوزن سوراخ كنید. یكی از سوراخ ها بزرگ تر باشد. تخم مرغ  را توی یك كاسه بگیرید و توی سوراخ كوچك محكم فوت كنید تا همه تخم مرغ از آن سر آن بیرون بیاید. بعد پوسته را با دستمال مرطوب تمیز كنید و بگذارید تا توی آن هم خشك شود.

۲- روی هر تخم مرغ با قلم مو و رنگ یك صورت بكشید. دو تا نقطه برای چشم، یك خط صاف برای دماغ، یك هلال برای دهان و دو تا دایره برای لپ و..

۳- برای موها چند رشته كاموای یك اندازه ببرید و وسط آن را با یك تكه كاموا گره گره بزنید. برای موهای پسر از رشته های كوتاه تر استفاده كنید. اگر از كاموایی كه قبلا بافته شده استفاده كنید موها فری می شود.

۴- با چسب موها را بالای تخم مرغ بچسبانید. می توانید با چند تكه كاموا چتری درست كنید. اگر دوست داشتید با روبان موها را تزیین كنید.

از آبرنگ یا گواش استفاده كنید و روی تخم مرغ طرح بكشید.

طرح های ساده ای مثل زیكزاك، راه راه، نقطه نقطه و…یادتان باشد اول نیمی از تخم مرغ را رنگ كنید و بگذارید خشك شود و بعد نیمه دیگر را رنگ كنید.

    

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین