تبیان، دستیار زندگی
ه زندگی " عموم مردم تصور می کنند که اگر نقص عضوی پیدا کنند، دیگر قادر به ادامه زندگی نیستند و به آخر خط رسیده اند. و دائما افکاری از قبیل اینکه بعد از این چه کنم؟ چگونه زندگی را بگذرانم؟ آیا سربار دیگران می شوم ؟ به ذهنش...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

" عشق به زندگی "

عموم مردم تصور می کنند که اگر نقص عضوی پیدا کنند، دیگر قادر به ادامه زندگی نیستند و به آخر خط رسیده اند. و دائما افکاری از قبیل اینکه بعد از این چه کنم؟ چگونه زندگی را بگذرانم؟ آیا سربار دیگران می شوم ؟ به ذهنشان خطور می کند.

با کاوشی در زندگی معلولین در می یابیم افرادی در این صنف وجود دارند که مانند لؤلؤیی درخشنده چشمها را به سوی خود معطوف می دارند.

جهانبخش صادقی از آن دسته افراد است، او در سال 1335 در بافت کرمان متولد شد و پس از گذراندن دوران کودکی در نانوایی مشغول به کار شد . در سال 1351 در سن 16 سالگی درشب میلاد امام حسین علیه السلام در حین چراغانی در اثر یک سانحه تصادف با اتومبیل ، هفتمین مهره گردنش شکست و از آن زمان فلج گردید. معلولیت او بیش از 85 درصد می باشد.

جهانبخش صادقی بعد از این حادثه با تشویق و ترغیب دوستان و آشنایان رو به نقاشی آورد و تاکنون بیش از هزار تابلوی نقاشی کشیده است. از آنجا که نقاشیهای او از زیباییهای بسیاری برخوردار می باشد، خیلی ها به او سفارش کار می دهند . حتی در بسیاری از کشورهای عربی به او سفارش نقاشی می دهند. او در امر نقاشی کار آموز نیز می پذیرد. علاوه براین ، صادقی در بیش از 90 نمایشگاه داخلی و خارجی شرکت کرده و از چند کشور عربی نشان افتخار دریافت کرده است.

او بعد از این حادثه در کنار خواهر، برادر، خواهرزاده ها و برادرزاده هایش زندگی می کند و پیشرفت خویش را مدیون خانواده همراه و همدل خود می داند.


صادقی با قاطیت می گوید: "عشق به زندگی ، امید به حیات ،تلاش و پشتکار از ارکان اصلی رسیدن به موفقیت و خلاقیتاست. اگر چنین ارکانی در من وجود نداشت تاکنون به نتیجه مثبتی نرسیده بودم . دوست دارم تا زمانی که زنده هستم بتوانم کار مفیدی انجام بدهم تا در برابر نسل خودم شرمنده نباشم."