تبیان، دستیار زندگی
مواد لازم: - اره مویی - لوله مقوایی قطور - مقوای ضخیم - قیچی - چسبPVA - روزنامه -  یك ظرف گود - كاغذ سنباده نرم - رنگ امولسیون سفید - قلم مو - رنگ های گواش - اسپری وارنیش آكریلیك طرز تهیه با استفاده از اره مویی یك قطعه ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جامدادی رومیزی

مواد لازم:

- اره مویی

- لوله مقوایی قطور

- مقوای ضخیم

- قیچی

- چسبPVA

- روزنامه

-  یك ظرف گود

- كاغذ سنباده نرم

- رنگ امولسیون سفید

- قلم مو

- رنگ های گواش

- اسپری وارنیش آكریلیك

طرز تهیه

با استفاده از اره مویی یك قطعه از لوله مقوایی با ارتفاع ۱۰ سانتی متر ببرید. لوله را به صورت عمودی بر روی مقوا قرار دهید و خطی دور قاعده این استوانه مقوایی رسم كنید. آن را با قیچی بریده به عنوان كف جامدادی در زیر استوانه مقوایی بچسبانید.

روزنامه ها را با دست به صورت نوارهایی به پهنای ۲ سانتی متر ببرید. مقداری چسبPVA را در ظرف گود ریخته با كمی آب رقیق كنید و روزنامه ها را در آن خیس كنید. سطح بیرونی و داخلی جا مدادی را با دو لایه از این روزنامه ها بپوشانید. جامدادی را در جای گرمی قرار دهید تا كاملاً خشك شود.

سطوح داخلی و بیرونی جامدادی را با كاغذ سنباده كمی صاف كنید و سپس آن را با دو لایه رنگ امولسیون سفید بپوشانید. پس از زدن لایه اول رنگ صبر كنید تا خشك شود، سپس لایه دوم را بزنید.

طرح پرنده پیشنهاد شده در اینجا یا طرح دلخواه خودتان را بر روی جامدادی رسم كنید و با گواش، رنگ كنید. پس از اتمام كار رنگ آمیزی و تزیین جامدادی،سطح داخلی و خارجی آن را با اسپری وارنیش بپوشانید تا دوام بیشتری بیابد. قبل از استفاده صبر كنید تا وارنیش كاملاً  خشك شود.

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.