تبیان، دستیار زندگی
نصب قاب و تابلو به دیوار، در خانه ها و محیط های اداری مثل دفتر کار، متداول و مرسوم است، زیرا بر جلوه ی اتاق و فضای داخلی می افزاید. تابلوهایی که در یک محیط نصب می شوند، حتی می توانند بازگو کننده ی افکار و ایده آلهای اشخاص باشند، بنابراین نسبت به آنچه در
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سادگی ، زیبایی می آورد

سادگی ، زیبایی می آورد

نصب قاب و تابلو به دیوار، در خانه ها و محیط های اداری مثل دفتر کار، متداول و مرسوم است، زیرا بر جلوه ی اتاق و فضای داخلی می افزاید.

تابلوهایی که در یک محیط نصب می شوند، حتی می توانند بازگو کننده ی افکار و ایده آلهای اشخاص باشند، بنابراین نسبت به آنچه در قاب قرار می دهید، توجه وافر داشته باشید. ممکن است شما تابلوهایی از آثار هنری و دستی را ترجیح دهید، مثلاً نقاشی، خوشنویسی، فرش، معرق، سوخته کاری روی چوب، فلزکاری با مس و برنز، گلسازی به شیوه های مختلف، و خلاصه کار دست هنرمندان که شاید خود شما نیز جزء همین هنرمندان باشید.

تصاویری از مناظر گوناگون، چهره های سرشناس یا افراد خانواده، چاپ دستی، کولاژ، حتی تکه هایی از پارچه و کاغذ دیواری که رنگ آن ها متناب با اشیای تزیینی و مبلمان منزل باشد، همه می توانند به عنوان تابلوهای زیبا محیط درونی خانه را بیارایند. بنابراین باید گفت هرگز دیوارهای اتاق نشیمن تان را خالی و بی مصرف رها نکنید. بهترین عناصری که می توانند دیوارهایتان را به زیبایی بیارایند، تابلوهای نقاشی یا حتی عکس های خانوادگی هستند.

نیازی نیست که تصویر یا فرش گران قیمتی را در قابی فاخر قرار دهید تا به تأثیر مورد نظر دست یابید. از قضا در این مورد، سادگی غالباً زیبایی در پی می آورد. بهترین قاب و تابلو برای اتاق نشیمن، آمیزه ای همگون از رنگ های به کار رفته در تزیینات و بافت های اتاق است.

اندازه ی تابلو و در نظر گرفتن تناسب میان چندین قاب و حفظ تقارن در نصب کردن تابلوها، از نکات با اهمیتی است که باید مراعات کنیم.

در خانه ای پر از اشیاء و مبلمان مختلف، تابلوها بسیار نمود پیدا کرده، سریع جلب توجه می کنند. اگر بخواهیم اصول طراحی داخلی را در نظر گیریم، در مورد قاب ها و تصاویر کوچک باید سعی کنیم تابلوهایی را با اندازه های مختلف انتخاب کنیم و آن ها را با رعایت تناسب نزدیک به در و پنجره نصب کنیم تا گوشه و کنار اتاق پر شود. تابلوهای بزرگ را نیز بر روی دیوار اصلی و ترجیحاً در مرکز دیوار نصب می کنیم. توجه داشته باشید که قاب ها زیاد بالا قرار نگیرند و یک فرد با قامت متوسط بتواند بدون این که سر خود را بیش از حد بالا برد، به تابلوها و ظرایف موجود در تصاویر نگاه کند.

به همین ترتیب قابی که برای یک تصویر به کار می بریم، باید متناسب با رنگ و نوع مبلمان باشد، برای مثال اگر مبلمان منزل از چوب خود رنگ باشد، قاب های تابلوها را نیز از چوب خود رنگ  انتخاب می کنیم تا بین رنگ و کیفیت آن ها هماهنگی ایجاد شود.

منبع : ایران آذین

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.