تبیان، دستیار زندگی
كازرون با نصرالله مردانی آرام گرفت پیكر شاعر متعهد، زنده یاد نصرالله مردانی دیروز در هاله ای از حزن و اندوه با مشایعت جمع زیادی از دوستداران ادب و شهروندان كازرونی در این شهر تشییع و به خاك سپرده شد. شهروندان كازرون، پیكر زن...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبار ادبی وهنری 24 اسفند ماه 1382

كازرون با نصرالله مردانی آرام گرفت

پیكر شاعر متعهد، زنده یاد نصرالله مردانی دیروز در هاله ای از حزن و اندوه با مشایعت جمع زیادی از دوستداران ادب و شهروندان كازرونی در این شهر تشییع و به خاك سپرده شد.

شهروندان كازرون، پیكر زنده یاد مردانی را از محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی كازرون تا میدان شهدای این شهر تشییع كردند و از آنجا با تشریفات رسمی پیكر این شاعر عاشورایی به پارك ملت و فرهنگسرای مردانی انتقال یافت و در همان محل به خاك سپرده شد. اهالی كازرون با تجلیل از خدمات ارزشمند ادبی زنده یاد مردان ، غنای معنوی نهفته در تفكر و اندیشه های مرحوم مردانی را ستودند و آن را روشنگر راه آینده ادیبان و شاعران این مرز و بوم دانستند. در این مراسم ، پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز قرائت شد ، احمد مسجدجامعی با اشاره به این كه زنده یاد مردانی ، هنر و اندیشه خود را در راه خدمت به اهل بیت عصمت (ع) به كار گرفته بود، یادآور شد: این شاعر متعهد و اندیشمند با خلق آثار ارزنده در طول 8سال دفاع مقدس در كنار رزمندگان اسلام حضور داشت و آثار به یادماندنی بسیاری از وی به یادگار مانده است. همچنین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس به مناسبت درگذشت این شاعر بیانیه ای صادر كرد.

گفتنی است ، مرحوم نصرالله مردانی در 56 سالگی و در اثر بیماری سرطان در كربلای معلی جهان را بدرود گفت.

از وی آثار فراوانی به جای مانده كه كتاب «خون نامه» از او به عنوان كتاب برگزیده سال شناخته شد و همچنین از این شاعر امسال به عنوان چهره ماندگار قدردانی به عمل آمد.