تبیان، دستیار زندگی
با گذشت حدود 4 سال ، یک بار دیگر میزبان برگزیدگان کشتی جهان هستیم . باز هم سالن 12 هزار نفری مملو از دوستداران کشتی می شود و هزاران نفر با فریادهای پیوسته و آمیخته به هیجان خود، از تیم ملی ، قهرمانی می خواهند . دبیر و حیدری...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مسابقات جهانی کشتی 2002

با گذشت حدود 4 سال ، یک بار دیگر میزبان برگزیدگان کشتی جهان هستیم . باز هم سالن 12 هزار نفری مملو از دوستداران کشتی می شود و هزاران نفر با فریادهای پیوسته و آمیخته به هیجان خود، از تیم ملی ، قهرمانی می خواهند . دبیر و حیدری و... باز هم روی تشک می روند تا خاطره 4 سال پیش را تکرار کنند .

سی وششمین دوره مسابقه های آزاد قهرمانی جهان ، امروزپنجشنبه ،  با حضور بیش از40 کشور جهان درسالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی برگزار خواهد شد.

حضور کشتی ایران در بازیهای المپیک و مسابقه های قهرمانی جهان به 54 سال پیش بر می گردد ، که برای اولین بار تیم کشتی آزاد ما در بازیهای المپیک 1948 لندن شرکت کرد ، اما نتوانست مدال کسب کند.

از سال 1951 که برگزاری مسابقه های قهرمانی جهان آغاز شد تا امروز ؛ کشتی گیران ایران به جز در 4 دوره دربقیه دوره ها  شرکت داشته وافتخارات فراوانی به دست آورده اند . به همین دلیل کشتی ما همواره جایگاه خاصی در میان قدرتهای بزرگ جهانی برای خود کسب کرده و3بار در سالهای 1961یوکوهاما ، 1965منچستر و 1998تهران به مقام قهرمانی دنیا دست یافته است.

ایران از اولین دوره مسابقه جهانی کشتی آزاد تا مسابقه های جهانی 2001 صوفیه بلغارستان ، درمجموع به96 مدال دست یافته که38 تای آن طلا،33 عدد نقرهو25 مدال برنز، مدالهای جهانی کشتی آزاد ایران را تشکیل می دهد.

ایران ، سرزمین کشتی خیزی است که استعدادهای بسیاری در این ورزش دارد . هر قهرمانی که کنار رود ، با روشن بینی و جستجو می توان جانشین شایسته ای برای او یافت . از این قرار همه ما چشم به درخشش کشتی گیران کشورمان دوخته ایم تا خاطره 4 سال پیش را تکرار نمایند وامیدواریم ، کشتی گیران کشورمان با گرفتن کشتیهای خوب و جوانمردانه در این دوره از مسابقات که درکشورایران نیز برگزار می شود به مقام قهرمانی دست یابند .

" انشاءالله "