وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مربی تیم ملی فوتبال امید گفت: در حال حاضر اردوهای تیم ملی به دلیل برگزاری مسابقات لیگ و حضور بازیكنان در تیم‌های باشگاهی خود، تعطیل است و از روز جمعه دور جدید تمرینات را آغاز خواهیم كرد، حال با این شرایط طرح نارضایتی برخی مل...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مهدوی‌كیا، كاویانپور و نكونام در المپیك آتن

مربی تیم ملی فوتبال امید گفت: در حال حاضر اردوهای تیم ملی به دلیل برگزاری مسابقات لیگ و حضور بازیكنان در تیم‌های باشگاهی خود، تعطیل است و از روز جمعه دور جدید تمرینات را آغاز خواهیم كرد، حال با این شرایط طرح نارضایتی برخی ملی‌پوشان از شرایط اردوها! كه توسط برخی مطبوعات عنوان شده است، ناشی از كم لطفی آنهاست.

نادر فریاد شیران ادامه داد: تراكم مسابقات، عملا شرایطی را فراهم كرد كه اردوها به شكلی مقطعی و كوتاه مدت انجام شود كه در همین زمان محدود نیز انجام تمرینات شاد و مواردی چون استخر، سونا و تماشای برنامه‌های تفریحی چون تئاتر را در برنامه‌های خود پیش بینی و عملی كردیم كه مقایسه شرایط اردوهای تیم‌های ملی در سالیان گذشته و حضور چند ماهه ملی پوشان در اردوها، تفاوتی قابل ملاحظه را در قیاس با شرایط حال حاضر نشان می‌دهد. به هر شكل، توجه به مسایل روحی ـ روانی ملی‌پوشان از اصول كاری ماست.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا در صورت لزوم از سه بازیكن بزرگسال در تركیب تیم امید استفاده خواهید كرد؟ گفت: مطابق با قوانین موجود، تنها در مرحله‌ی نهایی مسابقات و در آتن می‌توان از این بازیكنان استفاده كرد و هیچ تیمی مجاز به استفاده از نفرات بزرگسال در دور مقدماتی مسابقات نیست. حتی تیم‌هایی مانند مالزی نیز از بازیكنان «صغر سن» استفاده می‌كنند كه تاریخ تولد آنها، كاهش یافته است.

فریاد شیران تصریح كرد: در صورت راه‌یابی به مسابقات المپیك و بر اساس نیاز تیم، نفراتی چون مهدوی‌كیا، كاویانپور، نكونام و ... می‌توانند در تركیب تیم امید قرار گیرند. لذا یقینا با هدف دفاع از موجودیت فوتبال ایران، در مسابقات المپیك، از تمامی پتانسیل موجود استفاده خواهیم كرد، ضمن اینكه از عملكرد امیدها تاكنون رضایت داشته‌ایم و انتظارات ما را برآورده كرده‌اند.

وی در پایان خاطر نشان كرد: در گروه ما، تمامی تیم‌ها خود را دارای شانس می‌دانند و با انجام سرمایه‌گزاری‌های لازم، قصد صعود به المپیك را دارند. حتی مالزی نیز به دلیل قرار داشتن كنفدراسیون فوتبال آسیا در این كشور، كماكان خود را حائز شانس می‌داند، لذا توافقی مبنی بر انجام متمركز مسابقات صورت نگرفت. در شكل فعلی برگزاری مسابقات، تیم ایران بیشترین ضرر را متحمل می‌شود زیرا مسافت قابل توجه كشورهای شرق آسیا، عملا فشارهای زیادی را به بازیكنان، وارد می‌سازد، اما با تمامی این شرایط، مصمم به حضور در المپیك هستیم.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین