تبیان، دستیار زندگی
یكی از بهترین كاربردهای پست الكترونیكی، قابلیت ضمیمه كردن فایل به برنامه و ارسال آن به همراه نامه است. ارسال ضمیمه به همراه نامه الكترونیكی بسیار بهتر از كپی كردن ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دریافت فایل ضمیمه شده

یكی از بهترین كاربردهای پست الكترونیكی، قابلیت ضمیمه كردن فایل به برنامه و ارسال آن به همراه نامه است. ارسال ضمیمه به همراه نامه الكترونیكی بسیار بهتر از كپی كردن فایل در یك دیسك فلاپی و حمل كردن یا پست كردن آن است. در مراحل زیر یاد می گیرید كه اگر نامه ای دریافت كردید، چگونه فایلی كه به آن ضمیمه شده را باز كنید.

اوت لوك اكسپرس را اجرا كنید

دریافت فایل ضمیمه شده

بر روی میانبر اوت لوك اكسپرس در نوار كوییك لانچ كلیك كنید.

نامه ای كه ضمیمه دارد را انتخاب كنید

دریافت فایل ضمیمه شده

در لیست نامه ها نامه ای كه ضمیمه دارد، یك آیكون به شكل گیره كاغذ در ستون ضمیمه كنار آن قرار دارد. اگر روی این نامه كلیك كنید انتخاب می شود و آیكون گیره نیز در سرصفحه نامه داخل ناحیه پیش نمایش ظاهر می شود.

فایل ضمیمه شده را باز كنید

دریافت فایل ضمیمه شده

اگر بر روی آیكون گیره در سر صفحه نامه داخل ناحیه پیش نمایش كلیك كنید، لیستی باز می شود كه فایلهای ضمیمه شده به این نامه را نشان می دهد. در این لیست، بر روی ضمیمه ای كه

می خواهید باز شود كلیك كنید. اگر ویندوز برنامه پیوند خورده با آن فایل را بشناسد(برای مثال برنامه Word برای یك فایل doc.)، آن فایل در آن برنامه باز می شود، در غیر این صورت ویندوز از شما می خواهد كه فایل را ذخیره كنید.

فایلهای ضمیمه را ذخیره كنید

دریافت فایل ضمیمه شده

Save Attachments را از لیست باز شوی گیره كاغذ انتخاب كنید تا تمام فایلهای ضمیمه شده در محل خاصی ذخیره شوند.

محل ذخیره كردن را انتخاب كنید

دریافت فایل ضمیمه شده

در كادر محاوره Save Attachments، فایلهای ضمیمه ای كه باید ذخیره شوند را انتخاب كنید و محلی را در كادر Save To وارد كنید. همچنین می توانید روی دكمه Browse كلیك كنید و به جای تایپ آدرس محل، آن را پیدا كنید. بر روی دكمه Save كلیك كنید تا ضمیمه های انتخاب شده در محل تعیین شده ذخیره شوند.

*توجه  *

پیوند فایلها

ویندوز از روی پیوند فایلها می فهمد كه چه فایلی با چه برنامه ای ارتباط دارد. همه فایلها یك پسوند سه حرفی دارند(سه كاراكتر بعد از نقطه نام فایل) كه به ویندوز می گوید آن فایلها با كدام برنامه باید باز شوند. برای اطلاعات بیشتر درباره پیوند فایلها، به بخش 2 مراجعه كنید.