تبیان، دستیار زندگی
اگر آدرس یك صفحه وب را بدانید،می توانید آن را درون نوار آدرس اینترنت اكسپلورر وارد كنید. اما اغلب رفتن به یك صفحه،روشهای آسانتری وجود دارد. صفحات محبوت خود را می توانید در منوی...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رفتن به یك سایت وب

اگر آدرس یك صفحه وب را بدانید،می توانید آن را درون نوار آدرس اینترنت اكسپلورر وارد كنید. اما اغلب رفتن به یك صفحه،روشهای آسانتری وجود دارد. صفحات محبوت خود را می توانید در منوی Favorites یا روی نوار Links قرار دهید. همچنین با استفاده از مرورگر خود می توانید به سرعت در میان صفحاتی كه بازدید كرده اید به عقب و جلو بروید.

آدرس را وارد كنید

رفتن به یك سایت وب

اگر آدرس سایتی كه می خواهید از آن بازدید كنید را می دانید، آن را در نوار آدرس اینترنت اكسپلورر تایپ كنید و Enter را فشار دهید. هنگامی كه تایپ می كنید، اینترنت اكسپلورر سعی می كند آدرس را بر اساس آدرسهایی كه قبلاً وارد كرده اید برایتان كامل كند. اینترنت اكسپلورر اگر بتواند آدرس را پیدا كند، صفحه آن را بارگذاری می كند.

لیست آدرس را باز كنید

رفتن به یك سایت وب

برای مشاهده لیست سایتهایی كه بتازگی بازدید كرده اید، بر روی فلش كنار لیست آدرس كلیك كنید و روی یكی از آدرسهای لیست كلیك كنید تا به آن صفحه بروید.

یك دكمه لینك را انتخاب كنید

رفتن به یك سایت وب

بر روی دكمه Links جفت كلیك كنید و تا نوار Links گشوده شود. بر روی یكی از دكمه های روی نوار Links كلیك كنید تا به صفحه وب آن بروید.

یك سایت محبوب را انتخاب كنید

رفتن به یك سایت وب

در اینترنت اكسپلورر می توانید سایتهای وب محبوب خود را در یك لیست نگهدارید(برای آن كه نحوه افزودن سایتهای محبوب را یاد بگیرید، به كار عملی 4 مراجعه كنید). بر روی منوی Favorites كلیك كنید تا باز شود و سپس روی یك صفحه در لیست كلیك كنید تا كبه آن صفحه بروید.

به صفحه خانه خود بروید

رفتن به یك سایت وب

به صفحه اول هر سایت وب، صفحه خانه آن سایت گفته می شود. صفحه وب پیش فرضی كه هر وقت اینترنت اكسپلورر را باز می كنید بارگذاری می شود نیز صفحه خانه نام دارد(البته اغلب به آن صفحه خانه شما می گویند). هر وقت كه خواستید به صفحه خانه خود بر گردید، بر روی دكمه Home كلیك كنید.

به جلو و عقب بروید

رفتن به یك سایت وب

هنگام استفاده از اینترنت اكسپلورر، با كلیك كردن روی دكمه های Back و Far ward در نوار ابزار می توانید در میان صفحاتی كه بازدید كرده اید به عقب و جلو بروید. بر روی فلش های كنار این دكمه ها كلیك كنید تا تاریخچه سایتهایی كه در این جلسه كار با اینترنت بازدید كرده اید باز شود.

*توجه  *

نكات افزودن یك دكمه لینك

شما می توانید برای صفحه ای كه از آن بازدید می كنید یك دكمه به نوار Links اضافه كنید، به این طریق كه آیكون آن صفحه را از نوار آدرس به نوار Links دراگ كنید.

انتخاب یك صفحه خانه جدید

شما می توانید صفحه ای كه از آن بازدید می كنید را به صفحه خانه خود تبدیل كنید، به این طریق كه آیكون آن را از نوار آدرس به دكمه Home بر روی نوار ابزار دراگ كنید.