تبیان، دستیار زندگی
پس از گذشت حدود دو ماه از پخش یك هفته در میان دو برنامه «سینما ماوراء» و «سینما اقتباس»، سرانجام برنامه «سینما ماوراء» متوقف شد؛ بر این اساس از این پس برنامه‌ی «سینما اقتباس» به صورت ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«سینما ماوراء» متوقف؛ «سینما اقتباس» هفتگی شد

سینما ماوراء

رحمان سیفی آزاد:

ضرورت بحث اقتباس در فضای فیلمسازی كشور باعث این تصمیم بوده است

پس از گذشت حدود دو ماه از پخش یك هفته در میان دو برنامه «سینما ماوراء» و «سینما اقتباس»، سرانجام برنامه «سینما ماوراء» متوقف شد؛ بر این اساس از این پس برنامه‌ی «سینما اقتباس» به صورت هفتگی و در روزهای یكشنبه به روی آنتن شبكه چهار سیما می‌رود.

در همین ارتباط رحمان سیفی آزاد، مدیر گروه ادب و هنر شبكه چهار سیما در پاسخ به پرسش ایسنا درباره توقف پخش برنامه «سینما ماراء» از هفته جاری، خاطرنشان كرد: ضرورت پرداختن به بحث اقتباس در فضای فیلمسازی كشور باعث این تصمیم بود كه برنامه‌ی «سینما اقتباس» را از این پس به صورت هفتگی پخش كنیم.

وی همچنین پخش برنامه‌ی «سینما اقتباس» را در شبكه‌ی چهار سیما، فصلی اعلام كرد و افزود: این برنامه با هدف راه‌گشایی و فرهنگ‌سازی در جهت ساخت فیلم‌های اقتباسی در كشور تولید و پخش می‌شود.

سیفی‌آزاد همچنین با تاكید بر این كه تولید و پخش برنامه‌ی «سینما ماوراء» برای همیشه متوقف نشده است، در این‌باره اظهار كرد: در فاصله‌ فصلی پخش برنامه «سینما اقتباس» سازندگان برنامه «سینما ماوراء» فرصت دارند تا فیلم‌های جدیدشان را آماده و دوبله كنند.

مدیر گروه ادب و هنر شبكه چهار سیما در پایان در پاسخ به این پرسش كه آیا پس از پایان فصل نمایش برنامه «سینما اقتباس»، مجموعه تلویزیونی «سینما ماوراء» جایگزین می‌شود و یا همانند گذشته این دو برنامه به صورت یك هفته در میان به روی آنتن می‌روند، به بیان این جمله كه هنوز در این خصوص تصمیم‌گیری نشده‌است، بسنده كرد.

پخش برنامه‌ی «سینما ماوراء» در حالی بدون اعلام قبلی از این هفته متوقف می‌شود كه سازندگان این برنامه به تهیه‌كنندگی علی اكبر فرجاد، فیلم «كره» را آماده پخش كرده‌ بودند. همچنین برنامه «سینما اقتباس» به تهیه‌كنندگی علی سلیمانی پس از پخش «گودال مار» در هفته‌ی گذشته، یكشنبه این هفته(22 اردیبهشت ماه) سینمایی «قصر» را پخش می‌كند. «قصر» به نویسندگی و کارگردانی میشائیل هانکه بر مبنای رمانی به همین نام نوشته فرانتس کافکا در سال 1997 ساخته شد. در این فیلم 123 دقیقه‌ای محصول مشترک آلمان و اتریش، اولریش موهه، سوزان لوتار، فرانک گیرینگ و فلیکس ایتنر نقش‌آفرینی کرده‌اند.

منبع : ایسنا