تبیان، دستیار زندگی
فیلم‌نامه‌ی «میراث»‌ نوشته‌ی احمد شاملو كه قرار بود پیش از این توسط مسعود كیمیایی ساخته شود، منتشر می‌شود ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

كیمیایی "میراث" شاملو را برای چاپ داد

احمد شاملو

فیلم‌نامه‌ی «میراث»‌ نوشته‌ی احمد شاملو كه قرار بود پیش از این توسط مسعود كیمیایی ساخته شود، منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، این فیلم‌نامه كه برای نخستین‌بار به‌چاپ می‌رسد، برای كسب مجوز نشر ارایه شده است.

به گفته‌ی فرزند شاعر، به‌دلیل هزینه‌های سنگین، امكان ساخت فیلم نبوده و كیمیایی این فیلم‌نامه را در اختیار دفتر نظارت بر چاپ آثار شاملو قرار داده است.

همچنین كتاب «من خانه‌ام در انتهای جهان است» برای اولین‌بار منتشر خواهد شد. این اثر مجموعه‌ای از شعر و داستان‌ در سنین 18 تا 21سالگی نویسنده است.

به گفته‌ی سیاوش شاملو، در این دفتر، هشت شعر جدید و منتشرنشده ارایه شده‌اند و همچنین تعدادی قصه، كه از جمله به «گنجشك فقیر» و «‌عقب‌نشینی در باتلاق» می‌توان اشاره كرد.

كتاب «افسانه‌های هفتاد و دو ملت» شامل مجموعه‌ی مقالاتی درباره‌ی افسانه‌های ملت‌های گوناگون نیز دیگر اثر این شاعر است كه برای نوبت دوم تجدید چاپ می‌شود.

كتاب «زیر خیمه‌ی گرگرفته‌ی شب و زنِ پشتِ درِ مفرغی» هم كه به‌همراه دو اثر یادشده در انتظار كسب مجوز نشر است، پس از 50 و اندی سال برای نوبت دوم منتشر خواهد شد.

از سوی دیگر، تعدادی از كتاب‌های شاملو به این ترتیب تجدید چاپ می‌شوند: چاپ نهم «گزینه‌ی اشعار» (به انتخاب آیدا سركیسیان)، چاپ دهم «آیدا، درخت و خنجر و خاطره»، چاپ هفتم «دشنه در دیس»، چاپ دوم «نام‌ها و نشانه‌ها در دستور زبان فارسی»، چاپ سوم «آهنگ‌های فراموش‌شده» و چاپ دوم «مردی كه قلبش از سنگ بود» از سوی انتشارات مروارید، كه كتاب آخر یك ‌ماه پس از انتشار، برای چاپ دوم آماده شده است.