تبیان، دستیار زندگی
مرکز مطالعات فرهنگی اجتماعی وابسته به پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی آغاز به کار کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
فرهنگی

مرکز مطالعات فرهنگی اجتماعی در دفتر تبلیغات اسلامی راه اندازی شد

مرکز مطالعات فرهنگی اجتماعی وابسته به پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی آغاز به کار کرد.

به گزارش مرکز خبر حوزه، در مراسمی حجت‌الاسلام خیری به عنوان رئیس این مرکز معرفی شد.

وی در این مراسم گفت: امیدواریم مطالعات انجام گرفته از سوی محققان این مرکز به عنوان نیازهای فرهنگی اجتماعی جامعه کنونی در سیاستگذاری ها حضور داشته باشند و مورد استفاده پژوهشکده ها، مراکز تحقیقاتی و نهادهای تأثیرگذار فرهنگی قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام خیری گفت: در این مرحله نمی توان تنها به کارهای میدانی بدون پیشینه اتکا کرد و باید تلاش نماییم تا با مشورت اهل فن، مخاطبان و سطح توقعات آنها، شناسایی و فازبندی شود.

وی با بیان اینکه بزودی بانک اطلاعات مناسبی در این زمینه ایجاد خواهد شد گفت: امیدواریم این مرکز به کانون حضور جامعه شناسان و کسانی که مطالعات اجتماعی فرهنگی دارند، تبدیل شود تا از استعداد همه آنها به نحو مطلوب بهره مند شویم.

رئیس مرکز مطالعات فرهنگی اجتماعی افزود: در این زمینه نمی توان به طور بسته عمل کنیم بلکه باید با سعه صدر به سلائق مختلف توجه کنیم.

وی با بیان اینکه میزان تصدی گری این مرکز باید روشن شود گفت: با مشخص شدن چارچوب و فعالیت های این مرکز، تنها طرح های پژوهشی و اولویت های آن به برخی نهادها، مراکز و مجامع داده خواهد شد.

حجت‌الاسلام خیری خاطرنشان کرد: رهنمودهای مقام معظم رهبری، مهندسی فرهنگی و تعمیق دین داری و دین مداری که اساس دفتر تبلیغات اسلامی بر پایه آن استوار است، مبنای کار ما قرار خواهد گرفت و امیدوارم مسئولان امر به تأمین امکانات مورد نیاز برای پیشبرد اهداف این مرکز توجه داشته باشند.