تبیان، دستیار زندگی
اعصار در بیستم جمادی الثانی مصادف با سالروز ولادت با سعادت حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها در سال 1320ه- ق در خانواده ای روحانی و متوسط در شهرستان خمین طفلی دیده به جهان گشود که بعدها رهبری قیامی بزرگ را به عهده گرفت. هنوز پن...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

امام خمینی اسوه ای برای  همه اعصار

در بیستم جمادی الثانی مصادف با سالروز ولادت با سعادت حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها در سال 1320ه- ق در خانواده ای روحانی و متوسط در شهرستان خمین طفلی دیده به جهان گشود که بعدها رهبری قیامی بزرگ را به عهده گرفت.

هنوز پنج ماه از عمر ایشان نگذشته بود که پدرشان آیة الله مصطفی موسوی به شهادت رسید. و بدین سان تحت سرپرستی برادر بزرگ خود علامه سید مرتضی موسوی قرار گرفت .

آن حضرت دوران ابتدایی تحصیلات را در خمین پشت سر نهاد و در 19 سالگی برای کسب دانش و فضیلت عازم حوزه دینی اراک گردید و سپس برای ادامه تحصیلات عازم قم شد.

پس از رحلت آیةالله بروجردی (ره)  ، با تایید مجتهدان طراز اول عصرخود ، به عنوان مرجع بزرگ شیعه معرفی گردید .


امام خمینی با خودسازی ، اعتماد به نفس والایی کسب نموده و با توکل به خدا هراسی به دل راه نمی داد. نقش رهبری امام در جهت دهی حرکتهای ضد رژیم مردم ایران در دوران ستم شاهی، بسیار برجسته و نمایان است.آن حضرت در برهه ای سرنوشت ساز رهبری قیامی مردمی را برعهده گرفت ؛ قیامی که در عین ناباوری همگان با قاطعیت آن حضرت به پیروزی رسید.

امام خمینی الگویی کامل و بی نظیر به شمار می آیند ؛ از بارزترین ویژگیهای امام ، ساده زیستی و عدم توجه به رفاه طلبی است . ایشان رشد فرهنگ تجمل و توجه به ظواهر دنیا را به صورت محض و مطلق ، مایه عقب ماندگی و سیه روزی ملت می دانسته و بر خلاف دیگر حاکمان و رهبران ، زندگی ساده ای داشت. او در کمال ساده زیستی ، در خانه محقر خویش هدایت و رهبری انقلابی را بر عهده گرفت که شهرتی جهانی یافت و آرزوی بسیاری از ملتهای آزاده و مورد ستایش دشمنان واقع گردید.


امام خمینی توانست با اراده والای خود در برابر شاه واستعمار حاکم قد علم کرده ، توده عظیمی از مردم را با خود همراه سازد و طومارحکومت 2500ساله شاهنشاهی را درهم بپیچد اوتوانست بعد از حکومت اسلامی رسول اکرم(ص) وامیرالمومنین (ع)، بار دیگر بیرق اسلام ناب محمدی را بر بام گیتی به اهتزاز در آورد.