تبیان، دستیار زندگی
حوراء ... خداوند بعد از سه دختر، به نبی اکرم (ص) دو پسر داده بود که هر دو در کودکی رحلت کردند . خدیجه (س) نیز با سنی که داشت دیگر نمی توانست باردار شود . امّا نه ! خداوند معجزه ای ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :


فاطمه ، انسیه حوراء

... خداوند بعد از سه دختر، به نبی اکرم (ص) دو پسر داده بود که هر دو در کودکی رحلت کردند . خدیجه (س) نیز با سنی که داشت دیگر نمی توانست باردار شود .

امّا نه ! خداوند معجزه ای دیگر مقدر نموده ...

خدیجه (س) بارداراست و همه چشم انتظارمولود محمد(ص) .

چهارمین دختر این خانواده متولد می شود ...

اما این بار" کوثر " به پیغمبر هدیه شده  ؛  بارقه ای که سرشاراز رحمت الهی است و در منزلت آسمانی اش ، همین بس که رسول گرامی اسلام محمد مصطفی (ص) خم شده و بردستان مبارکش بوسه می زند .

فاطمه فرزندانی را تربیت کرده  که در آسمان وزمین هدایتند و چه نیکو ، علی (ع) آن رادمرد تاریخ آنانرا وصف کرده ، آنجا که می فرماید : عقب مانده باید خود را به ایشان ( اهل بیت ) برساند و پیش افتاده باید به آنان بازگردد .

آری فاطمه" انسیه حوراء" ، اینگونه به گیتی قدم نهاد تا با خود ارج و منزلتی ابدی برای زنان به ارمغان آورد.

از شخصیت فاطمه (س) ، سخن گفتن دشوار است ؛ رسول خدا ، عشق و عرفان ودین و معرفت را در دامن نبوت خود به فاطمه آموخت او در ابعاد گوناگونِ« زن بودن » نمونه و در معنای واقعی کلمه بانوی نمونه اسلام است.

فاطمه (س) حتی درعرصه سیاست نیز نمونه ایست کم نظیر او به غاصبان و مستبدان زمان خود کمترین نرمشی نشان نداد و مبارزه خود را با آگاهی دادن به مردم ، بیعت نکردن با خلیفه ، اعتصاب در سخن و مبارزه برای فدک نشان داد .

به درستی فاطمه ، دختری نمونه برای پدر ، همسری نمونه برای علی (ع) ، مادری نمونه برای فرزندان و الگویی بی نظیر برای زنان عالم است.

او"ریحانة النبی"،  وجودی آسمانی و سراسر خیر و رحمت است.

زادروز ولادت با سعادت ام الائمة " زهرای مرضیه "  گرامی باد

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.