تبیان، دستیار زندگی
ا بی خوا بیهای شبانه دست به گریبان بوده اید، بهتر است بدانید امروزه افراد زیادی از مشکل بی خوابی رنج می برند ؛ پزشكان بر این باورند كه اگر تدابیر زیر را كه تحقیقات جدید به اثبات رسانیده به اجرا در آورید ، خواب بهتری خواهید دا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :


شاید شما هم با بی خوا بیهای شبانه دست به گریبان بوده اید، بهتر است بدانید امروزه افراد زیادی از مشکل بی خوابی رنج می برند ؛ پزشكان بر این باورند كه اگر تدابیر زیر را كه تحقیقات جدید به اثبات رسانیده به اجرا در آورید ، خواب بهتری خواهید داشت :1-
مواد مقوی و مناسب مصرف كنید

اگر شما قبلا مكمل كلسیم برای محافظت از استخوانهایتان مصرف كرده اید ، پزشكان به شما نوید می دهند این مكمل ، ممكن است برای داشتن خواب راحت شبانه نیز به شما  كمك كند . تحقیقات انجام شده نشان می دهد كلسیم یك آرام بخش قوی برای عضلات و سیستم عصبی است می توانید کلسیم مورد نیاز بدن خود را از منابعی مانند لبنیات ، غلات و خشکبار به مقدارکمتر تامین کنید.

2 –تعادل هورمونهای خود را حفظ كنید

تحقیقات اخیر دانشگاه واشنگتن نشان می دهد كسانی كه از مشكل بی خوابی یا كم خوابی رنج می برند ، 75 درصد كمتر از دیگران به خواب عمیق فرو رفته و یا خوابی نشاط آور را تجربه می كنند. جدیدترین راه حل ارائه شده در این زمینه ، استفاده از نوع جدیدی قرص هورمونی است كه با این  نوع اختلالات مبارزه می كند. این قرص های جدید با نام پزشكی " یاسمین " مشكل بی خوابی زنان را طی 3 ماه ، حداقل تا 50 درصد كاهش می دهد ؛  درسنین بالاتر هورمو تراپی(HRT ) را نیز در دستور كار خویش قرار دهید. تحقیقات ثابت كرده ، كاهش سطح استروژن ازعوامل مهمی است كه شب ها مانع خواب راحت می شود و تقریبا 75 درصد از زنان بالای 45 سال شدیدا" دچار این مشكل می شوند دراین مواقع هورمون تراپی(HRT) می تواند میزان استروژن تولید شده را ظرف كمتر از 4 هفته به میزان دلخواه برساند و از عواقب ناگوار آن جلوگیری نماید.

3 با آرامش به خواب بروید

تحقیقات نشان می دهد گوش سپردن به نوایی آرامش بخش ، یک ساعت قبل از خواب  ضربان قلب را آرام كرده ، فشار خون و میزان استرس را كاهش می دهد و مانند دارویی موثر خواب راحتی را به ارمغان می آورد .

پس بدیهی است با گوش سپردن به صوت دل انگیز قرآن" بهترین آرامش بخش دلها " ،  قبل از خواب می توان آرامش بهتری کسب نمود. این روش را می توانید برای اینکه نوزاد یا کودک شما نیز خواب آرام تری داشته باشد استفاده نمایید.

4 –هر زمان كه می توانید ورزش كنید
ممكن است به شما گفته باشند اگرمی خواهید خواب خوب و راحتی داشته باشید ، ورزش پس از شام را فراموش كنید! چرا كه این عمل ، باعث افزایش حرارت بدن شده و درست زمانیكه بدن نیاز به استراحت دارد آن را به واكنشهای تند وادارمی کند اما برای افراد كارمند كه جز این، وقت آزاد دیگری برای ورزش ندارند، شبها مناسب ترین زمان ورزش کردن می باشد وازطرفی تحیقیقات انجام شده در این زمینه نیز نشان می دهد ، روزانه حداقل 30 دقیقه ورزش ، باعث می شود افراد خوابی آرام تر وآسوده ترداشته باشند. البته بهتر است برای آخر شب ورزشهای سبک تر را انتخاب نمایید.

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.