در این اتاق که شبیه به بوم نقاشی است، بین چندین رنگ تند امروزی با مبلمان تزیینی و نقاشی شده و نیز لوازم فرفورژه، چنان همسازی خاصی ایجاد شده که چشم‌اندازی بسیار منحصر و به یاد ‌ماندنی خلق گشته است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سبک نوآورانه

نگاهی ویژه به چهار سبک (4)

سبک نوآورانه

لینک قسمت اول (سبک امروزی)

لینک قسمت دوم (سبک ویلایی )

لینک قسمت سوم (سبک راحت )   

 

در این اتاق که شبیه به بوم نقاشی است، بین چندین رنگ تند امروزی با مبلمان تزیینی و نقاشی شده و  نیز لوازم فرفورژه، چنان همسازی خاصی ایجاد شده که چشم‌اندازی بسیار منحصر و به یاد ‌ماندنی خلق گشته است. برای خلق چنین حالت رنگین کمانی خارق‌العاده در محیط ، ترکیبی از رنگ‌ها را برگزینید که یکی از دیگری درخشان‌تر باشد و سپس آن‌ها را بر دیوارهای مختلف به کار ببرید. این اتاق‌نشیمن به سبک ویکتوریایی آراسته شده و رنگ‌های درخشان و روشن ارغوانی، زعفرانی و آبی آسمان، فضای آن را بسیار شاد و مفرح کرده‌اند. تنها، قرنیز سفید پایین دیوار، کف‌پوش طبیعی و قاب‌های چوبی تابلو و آینه هستند که حالت سنگین و معتدل‌تری در فضا می‌آفرینند.

 

مبلمان اتاق بیش از آن که راحت باشد، دارای ظاهری زیباست. در واقع نیمکت قدیمی طرح پارک تبدیل به یک مبل پذیرایی چشم‌گیر و متفاوت شده است. البته مجموعه‌ای از کوسن‌های رنگارنگ جایگاه نشستن بر روی نیمکت چوبی را نرم‌تر و راحت‌تر می‌کنند. رنگ بالشتک‌ها از لحاظ تندی با رنگ دیوارها هم خوانی دارد. رنگ تند لیمویی و سبز در تقابل با رنگ سورمه‌ای نیمکت، چشم‌نواز و زیباست.

 

میز مقابل نیکمت با رنگ آبی چشم‌گیر خود و گلدانی پر از گل لاله ی تازه بر روی آن، در زیباتر شدن اتاق نقش مهمی دارند. جاشمعی و آباژورهای فرفورژه با حالت حلزونی و مارپیچی خود، رنگ‌های امروزین اتاق را تا حدی خنثی می‌کنند.

 

پایان

منبع : ایران آذین - با تغییر و تلخیص

 

مقالات مرتبط :

تغییر دكوراسیون؛ تغییر فصل               

ریزه كارى هاى دكوراسیون                     

چه پوششى براى كف خانه مناسب تر است                

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .