سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
s امروزه پست الكترونیك را نمی توان چیزی جدا از اینترنت دانست، فرقی نمی كند كه استفاده از آن در محل كار باشد یا در خانه. استفاده از ایمیل، ارتباط برقرار كردن با دیگران را بسیار آسان كرده است. معمولاً هنگام ورود ایمیل جدید، نما...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اعلام ورود ایمیل جدید توسط اصوات مختلف

در Outlook Express

امروزه پست الكترونیك را نمی توان چیزی جدا از اینترنت دانست، فرقی نمی كند كه استفاده از آن در محل كار باشد یا در خانه.
استفاده از ایمیل، ارتباط برقرار كردن با دیگران را بسیار آسان كرده است. معمولاً هنگام ورود ایمیل جدید، نماد پاكت نامه در نوار پایین صفحه مانیتور و در كنار نمایشگر ساعت، به شما نشان می دهد كه ایمیل جدیدی وارد شده است. علاوه بر این، ویندوز هنگام ورود هر ایمیل جدید،ورود آن را توسط پخش صدای استانداردی اعلام می كند. با این حال شما می توانید این اعلان صوتی را تغییر داده و برای هر ایمیلیكه از جانب اشخاص متفاوت ارسال می شوند، صوتی خاص در نظر بگیرید.
در این مقاله به شما نشان می دهیم كه از پست الكترونیك به همراه پخش صدای مورد علاقه خود، بیشتر لذت ببرید.
Inbox ( صندوق پست الكترونیك ) خود را بر اساس مشخصات خود تعریف كنید. برای كسی كه صدای استاندارد ویندوز، هنگام ورود ایمیل های جدید، بسیار خسته كننده باشد، تعداد متنابهی از این صداها در اینترنت وجود دارد كه می توان از آنها به منظور اِعلان صوتی ایمیل ها استفاده كرد.
قابلیت تعریف صدای زنگی خاص برای اشخاص متفاوتی كه با شما تماس می گیرند، فقط خاص تلفن های موبایل نیست.
اگر دوست یا فامیل شما بخواهد از طریق ایمیل با شما ارتباط برقرار كند، توسط پخش صدایی كه شما برای فرد مورد نظر خود انتخاب كرده اید، متوجه خواهید شد كه از طرف آن شخص برای شما ایمیل ارسال شده است.
امكانات انتخاب این صداها بسیار گوناگون است. مسلماً شما قادر خواهید بود چندین صدا را، به محض اینكه ایمیل های جدید و خوانده نشده از جانب افراد مختلف درInbox شما وارد شوند، ضبط كنید كه پخش این صداها بعدا حاكی از ورود ایمیل جدید از جانب فرد مورد نظر خواهد بود.
سیستم صوتی ویندوز به صورت استاندارد در دایركتوریWindows/Media قرار دارد. همه صداها باید به فرمتwave باشند. به همین خاطر، وقتی صدایی جدید را انتخاب كردید، دقت كنید كه فایل انتخابی شما باید شاخصwave را داشته باشد.
برای اینكهInbox خود را به صوت دلخواهتان مجهز كنید. كافی است كه مراحل زیر را انجام دهید:
1. یكی از صداهای مورد علاقه خود راdownload كنید و آنها را در یك دایركتوری مشخص بر روی هارد خود ذخیره كنید.
2. از طریقstart/settings/control panel ، قسمت “Sounds and Multimedia “ را انتخاب كنید. این قسمت در ویندوزهایXP با نام “Sounds and Audio Systems” مشخص شده است.
3. پس از كلیك بر روی قسمت “Sounds and Multimedia” پنجره ای باز می شود كه باید در آنجاSounds را انتخاب كنید. در این جا شما فهرستی از همه قسمتهای ویندوز كه می توانید برای آنها صوت تعریف كنید، مشاهده می كنید. بر روی این لیست حركت كنید. تا به قسمت MailBeep برسید. اگر بر روی این قسمت مارك بزنید، در قسمت پایین آن (Name) مشاهده می كنید كه چه صدایی برای آن انتخاب شده است.

اكنون از فهرست باز شده، صوت مورد نظر خود را انتخاب كنید. اگر این صوت دلخواه شما در دایركتوری دیگری غیر ازWindows/Media قرار داشته باشد، می توانید از قسمتBrowse ، فایل های با فرمتwave را از دایركتوری های دیگری كه بر روی هارد خود ذخیره كرده اید، انتخاب كنید. به واسطه كلیك بر روی دكمهPlay ، می توانید كنترل كنید آیا این صدا همان صدای مورد نظر شماست یا نه. سپس این جدول را از طریق فشار بر روی دكمهOk ببندید.

تنظیم درE-mail client
پس از انجام مراحل فوق، هنگام ورود ایمیل های جدید درInbox، باید كه صدای مورد علاقه و انتخاب شده شما پخش شود. اگر این كار، عملی نشد، لازم است چند تنظیم دیگر در برنامه ایمیل شما انجام شود. این مراحل در زیر توضیح داده شده اند:

Outlook Express
در این برنامه از مسیر،Tools/Options/general، تیك كنارPlay Sound when new messages arrive را فعال كنید.

Outlook 2000/Outlook XP
از مسیر Tools/options/preference/E-Mail-options/advanced E-Mail options ، و سپس از طریقwhen new items arrive ، تیك كنارplay a sound را فعال كنید.
كسی كه بخواهد پا را از این فراتر گذاشته و صدای ضبط شده خود را به عنوان صدایی كه هنگام ورود ایمیل پخش می شود، انتخاب كند. باید از طریق start/programs/Accessories/Entertainment/sound Recorder توسط یك میكروفون، صدای مورد علاقه خود را ضبط كند و بعد آن را در محل مورد نظر نصب كند. با این كار، شما خود نامه رسان خود خواهید بود!
سرانجام دو ابزار دیگر در ارتباط با صدا گذاری بر روی ایمیل های شخصی معرفی می شود. این دو ابزار می توانند كمك شایانی به شما كنند:


اولی نرم افزارCDex است و این امكان را به شما می دهد كه فایلهایMP3 خود را سریع و آسان به فایل هایwave تبدیل كنید و سپس بتوانید به عنوان صدای سیستم از آن استفاده كنید. این برنامه را می توانید از این آدرسdownload كنید:
http://download.freenet.de/product.php?file_id=2439. اگر این صداها، مورد علاقه شما نیست، برنامهRandom Email Sounds ، تعداد زیادی از این صداها را درInbox شما قرار می دهد. این برنامه را می توانید از این آدرسdownload كنید:
http://download.freenet.de/product.php?file_id=4854.
شما می توانید تا 20 صدا را تعیین كنید كه برای ورود هر ایمیل جدید صدایی خاص پخش شود.

رضا سلمان زاده

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین