تبیان، دستیار زندگی
نورقلی نیازی در خصوص احتمال انحلال تیم والیبال استقلال گنبد گفت: البته موضوع كاملا جدی است...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استقلال گنبد در آستانه انحلال

استقلال گنبد در آستانه انحلال قرار گرفته است

نورقلی نیازی در خصوص احتمال انحلال تیم والیبال استقلال گنبد گفت: البته موضوع كاملا جدی است اما، نمی‌گذاریم كار به انحلال برسد.

رییس هیات والیبال استان گلستان پس از اعلام قطعی تعویق دیدار هفته هشتم تیم استقلال مقابل بانك صادرات مشهد كه به دلیل اتفاقات اخیر و مشكلات مالی روی داد، ضمن بیان مطلب فوق به ایسنا، افزود: موضوع بروز مشكلات مالی به اختلاف 200 میلیون تومانی وزارت جهاد كشاورزی و بند ب تبصره 117 برمی‌گردد.

وی اضافه کرد: این شكاف زمانی ایجاد شد كه نامه نگاری‌های موجود میان این دو اداره به سرانجام نرسید و در نهایت اختلاف میان پرداخت از سهم 70 درصدی این وزارتخانه باعث شد تا تیم استقلال گنبد در دریافت مطالباتش بلاتكلیف بماند.

نیازی همچنین تاکید کرد: در این شرایط حتی 50 میلیون تومانی هم كه قرار بود از طریق شورای شهر به تیم تزریق شود، فراهم نشد تا این كه مشكلات ما به حداكثر برسد اما، درعین حال فكر می‌كنم با جلساتی كه ظرف امروز در تهران برگزار می‌شود، مشكلات تا حد زیادی برطرف شود.

رییس هیات والیبال استان گلستان احتمال كناره‌گیری‌ تیم استقلال از لیگ برتر والیبال را رد كرد و افزود: امیدوارم این اتفاق هرگز نیفتد چرا كه در آن صورت استان گلستان شرایط سختی را در والیبال تجربه خواهد كرد. تیم آق قلا تا سال 1376 در مسابقات شركت كرد اما همین مسایل باعث شد تا آنها 10 سال از میادین والیبال دور باشند و حالا هم كه آمده‌اند باید از مسابقات دسته یك شروع كنند. بی‌شك انحلال تیم والیبال گنبد برای والیبال استان و شاید كل ایران فاجعه خواهد بود.

وی دلیل تكرار هر ساله این مسایل را ناشی از بسیاری از مسایل می‌داند و اضافه می‌كند: واقعا متاسفم از این كه خیلی از پول‌ها در جاهایی خرج می‌شود كه اثرگذاری چندانی ندارد. آن وقت در گنبد بازیكنانی وجود دارند كه نه تنها امسال یك ریال هم نگرفته‌اند بلكه قسط سوم مبالغ قرادادشان هم بلاتكلیف و شاید از دست رفته است. من نمی‌دانم تا كی باید زجر بكشیم آیا قطعا گوش شنوایی برای شنیدن مشكلات ما وجود ندارد؟

نیازی درپایان با اشاره به خدشه‌دار شدن اعتماد بازیكنان نسبت به تیم استقلال گنبد تصریح كرد: نمی‌توانم آینده زیبایی را برای تیم ترسیم كنم اما خوشحالم از این كه تیم ما همچنان به همت و ایثار بازیكنان تیم هنوز زنده است.