تبیان، دستیار زندگی
فروشگاه آنلاین (online shop)فروشگاهی است كه به صورت تعاملی و دوطرفه از طریقمحیط وب خرید و فروش جزئی و كلی می كند. هر سایتی برای ایجادمحیط خریدوفروش اینتراكتیو به برنامه Online cardنیاز دارد كهبه سرور اصلی (Ecommerce server...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چگونه از یك فروشگاه آنلاین خرید كنیم

فروشگاه آنلاین (online shop)فروشگاهی است كه به صورت تعاملی و دوطرفه از طریقمحیط وب خرید و فروش جزئی و كلی می كند.
هر سایتی برای ایجادمحیط خریدوفروش اینتراكتیو به برنامه Online cardنیاز دارد كهبه سرور اصلی (Ecommerce server)ملحق می شود و اجازه دسترسی مشتری را به جزییاتمحصول ، مشخصات محصول ، نحوه خرید ، انتخاب جنس و در نهایت دستور خرید فراهم میسازد.
برنامه های امنیتی برای جلوگیری از سرقت داده های مالی مشتریان از سوی حمله كنندگانو كلاهبرداران نیز كنار این برنامه روی سرور نصب می شود.
ابتدایی ترین نوع خرید آنلاین بدین صورت است كه صاحب كالا مشخصات جنس و قیمت وتعداد و نوع تخفیف آن را در یك صفحه وب درج می كند و در انتها از مشتری می خواهد درصورت قبول شرایط و ثبت مشخصات فردی از طریق تلفن سفارش خرید دهد.
نوع دیگر این كه تمامی برنامه های امنیتی و مشخصات كالا روی وب درج شده ، اما سفارشخرید از طریق ایمیل و ثبت مشخصات فردی صورت می پذیرد.
پس از درج مشخصات و دادن ایمیل وب سایت پس از یك روز ایمیلی برای درخواست كننده میفرستد و از وی تاییدیه صد درصد برای ارسال می گیرد.
اگر ایمیل جعلی باشد یا فرد مقصودی دیگر داشته باشد متوجه می شود و با پاسخ بهایمیل سفارش را باطل می كند.
پاسخ ندادن به ایمیل  یا تایید ایمیل با جواب مثبت باعث ارسال جنس در كمتر از 24ساعت برای كاربر می شود و قبض نیز همراه آن به در خانه می آید و مهلت یك هفته ای یایكماهه نیز برای خریدار در نظر گرفته می شود.
به دلیل كلاهبرداری های متعدد ، اینك بسیاری از سایتهای آنلاین از كاربر می خواهندپیش از دادن خرید مشخصات خود را در سایت ثبت كند تا معلوم شود وی چه كسی است و باچه مشخصاتی قصد خرید دارد.
اما در پیشرفته ترین نوع خرید و فروش كه معمولا به وسیله سایتهای معروف ebay وآمازون ارائه می شود ، ضمن داشتن ویژگی های امنیتی و برنامه ای روی سرورهای كلاناین سایتها ، مشتری می تواند ضمن ارائه مشخصات خود شماره كارت اعتباری وقوع آن راثبت كرده تا با اجازه خود مشتری ، صاحب سایت یا فروشنده مبلغ مورد نظر را به حسابخود منتقل كند.
سریع ترین مدل پرداخت پول ، برداشت از طریق كارت اعتباری است كه تمامی مراحل آن بهشكل الكترونیكی صورت می گیرد.

علیرضا خراسانی