تبیان، دستیار زندگی
دومین جشنواره فیلم محله به مدت سه روز از یازدهم تا سیزدهم آذر برپا است و هر روز از ساعت 10 صبح تا 20 شب فیلم‌ها در دو تالار بتهوون و ناصری خانه‌ هنرمندان ایران نمایش داده می‌شود ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آغاز دومین «جشنواره فیلم محله» در خانه هنرمندان

جشنواره فیلم محله

دومین جشنواره فیلم محله با نمایش سیصد فیلم كوتاه امروز در خانه هنرمندان ایران آغاز‌ شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره، دومین جشنواره فیلم محله به مدت سه روز از یازدهم تا سیزدهم آذر برپا است و هر روز از ساعت 10 صبح تا 20 شب فیلم‌ها در دو تالار بتهوون و ناصری خانه‌ هنرمندان ایران نمایش داده می‌شود.

در برنامه امروز (یكشنبه 11 آذر) جشنواره نمایش فیلم‌های زیر گنجانده شده است:

سانس یك

* مسابقه فیلم‌های كارگاه‌های آموزشی

فیلم‌های منطقه 2 شهرداری تهران

فراموشی /صادق جمشیدیان- پاداشت/ صادق جمشیدیان- شكست سكوت/ آناهیتا جانب الهی- هوای امامزاده /فروغ غیاثوند- مترو/ روزبه نبی پور، علیرضا نورانی- خانه اسباب بازی / آناهیتا جانب الهی- منو ببینید / سارا كوزه چیان- حسینیه/ عبدالرا رضایی- خانه- خط فاصله- خیابان/ صادق جمشیدیان- آلبوم محله/ صادق جمشیدیان- مسیرها/صادق جمشیدیان-دزد/شهاب مدرسی.

فیلم‌های منطقه 21 شهرداری تهران

پارك نرگس/ محمدرضا كریم زاده – مصاحبه با یك شورایار/محمدرضا كریم زاده- سیاه و سفید/امیر قدیانی- بعدازظهر سگی/فرزانه ثابت- شهردار .../ابوالفضل عابدین پور- فرشته مهربانی/ابوالفضل عابدین پور- وجدان درد/ امیر قدیانی- رنگی به رنگ نیرنگ/ بابك ابرقانی- پسر و شلوغی شهر/محمدرضا كریم زاده

سانس 2

* مسابقه فیلم‌های كارگاه‌های آموزشی

فیلم‌های منطقه 17 شهرداری تهران

فكر بكر/نسیبه جعفری – بادكنك/ زینب آقا نسب- هم نفس/ زینب آقانسب- چهارم شخص مجهول/ سمیه بقایی- به اینمیگن سینما/ امین حسینی – ماموریت غیرممكن/رقیه بقایی- بازی سرنوشت/رقیه بقایی- آن روی سكه/نسیبه جعفری- دست گیر/ علی چهره گشا- كفاره/ سمانه جعفری- جوانمرد. علی چهره گشا- گاهی مجبوری خودت باشی/فاطمه اسماعیل زاده- لذت كار نیك/ علی چهره گشا- می‌خوام فیلم بسازم / مهدی جعفری- گاهی مجبوری خودت باشی/ فاطمه اسماعیل زاده

فیلم‌های منطقه 19 شهرداری تهران

آینه /محمد قراخانلو- چپ،راست،مستقیم/ الهام عشوری- زندگی یك روزه/ مهدیه حاج محمدی- غنچه خاكستری/ آزاده علیزاده – مارپله/ سحر شفیعی – گلی در دود/ محمود بهرامی‌– مدال افتخار/ مرتضی نیك خو- شیت/ میثم طهماسبیان- راهی برای خانه/ سمیرا پزشكی- مستند سكوت/ توحید رنجبر-

فیلم‌های منطقه 20 شهرداری تهران

مردانه/ سپیده علیزاده - نسخه/ ویس الله بیات - تنها/ سحر احمدزاده – كب.تری بر بام/ مجتبی قربان منعم- به رنگ خون/مریم خسروی- ذكر/ آرزو خان محمدی- سیاه خوشرنگ/ سمیرا خسروی-خط امید/ حسین ارغندی- یك نگاه/ محمد مهدی كتیراچی – یك خونه دانشجویی/ محمد مهدی كتیراچی.

سانس 3

* مسابقه كارگاه‌های آموزشی

فیلم‌های منطقه 1 شهرداری تهران

دربند.. یك روز / سعید سلطانی- عالم بی عمل/ حسن كمره‌ای – اول شما ... / حسن كمره‌ای – از سرصبح تا دل شب/ عاطفه ناظری- بنزین/ محمد نوری- چتر/ علی صهبا- الهی گاهی نگاهی/ امیر اكبری- گلزار شهدای چیذر/ فهیمه فراشی- گذر عمر/ امیر سمیعی- همین نزدیكی ها/ الهام اكبری- كرم/ محمد حسین ناخدا- كدام زندگی زیباست/ حسن كمره‌ای- پارك نیاوران در 137 ثانیه / احمد اكبری- پدر فیزیك/ فهیمه فراشی- پل تجریش/ سعید سلطانی- سرفرازان برفراز/ فرید صادقی- سرپیچ/ عباس اكبری – سرقت در 137 ثانیه/ محمود اكبری – تیك آف/ شراره عسگری فر- تلفن همگانی/ حسن كمره‌ای – زمان یك / فرداد عمیدی- زندگی كوتاه / امیرسمیعی نصر- زیرزمین/ حسین اكبری- آرزوهای قدیمی/ رضا كاظمی- دستشویی/ نیما كریمی- پایانه / مهدی مقدم نثاری- ستاره ها/ فرداد عمیدی- زیبایی‌های شهر/ امیرحسین نصر- جنوبی‌ها / رسول قمری

فیلم‌های منطقه 12 شهرداری تهران

اولین خاطره‌ها / الهام تهرانی- الهام غلامی‌نژاد – دارالفنون / ناهید زندی- الهه ایلیات- خانه پدری/ محمد حسین ابراهیمی- پدر/ناهید زندی- الله ایلیات- سرای روشن/ فریبا ادب- استیشن/ فریبا ادب- تعطیل است/ ذبیح محمدی – زیارت عشق/ الهام تهرانی- الهام غلامی‌نژاد- زیك زاگ/ ایمل كریمی

سانس 4

* مسابقه فیلم‌های كوتاه

من شعبده باز نیستم/ علیرضا فرخزادیان – جهادی نوین/ میثم ریاحی – دوباره انتظار/ فرشته نبهان- مراسم صبحگاهی/ هادی آفریده – فرار از خانه/ محمد حسین جبلی جوان

سانس 5

* مسابقه فیلم‌های كوتاه

طعم زندگی/ محمد حسین جبلی جوان- حفره/ رحیم بهبودی فر- ادامه دارد... / كاوه ساسانی- یك جرعه آب/ احمد ارجمندی- داستان شب بلوار/ مهران ولی پور- بعد از ناهار میشنیم و حرف می‌زنیم/ رامین پروین- بهراد/ مینا آذرگشب

هم‌چنین در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه دو نشست تخصصی با حضور كیومرث پوراحمد درباره انتخاب سوژه و امیرحسن ندایی درباره ساختار در آثار سینمایی برگزار می‌شود.

محمود كلاری، حبیب رضایی، رضا كیانیان، پرویز پرستویی، كیومرث پوراحمد، رخشان بنی اعتماد و كمال تبریزی داوران دومین جشنواره فیلم محله هستند كه اكنون در حال بازبینی نهایی فیلم‌های این جشنواره هستند و در روز اختتامیه در فرهنگسرای هنر برگزیدگان را اعلام می‌كنند.

منبع : خبرگزاری فارس