تبیان، دستیار زندگی
قرار است به زودی نسخه جدیدی از ترجمه قرآن مجید به زبان انگلیسی توسط یکی از زنان ایرانی فعال در امور مذهبی ساکن آمریکا منتشر و روانه بازار کتاب شود که به اعتقاد برخی رهبران جوامع مسلمان در آن کشور با نسخه اصلی این کتاب آسمانی تفاوت آشکار و رویکردی فمینیستی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گفته می شود...

رسانه ها

گفته می شود...

رئیس جدید شرکت نفت / وام های زود بازده! / مستند مجلس هفتم هم می آید/ تعلیق جلسات شورای عالی اطلاع رسانی/ عدم نظارت بر بازیهای رایانه ای/ بیکاری و گرانی در صدر دغدغه‌های مردم و ...

جمع‌آوری و انتشار خبرهای ویژه همواره مورد توجه رسانه‌ های ‌‌‌‌خبری قرار گرفته است.این اخبار گهگاه بر روی خروجی‌های عادی و بعضاً روی تلکس‌های محرمانه انتشار می‌یابد، رسانه‌های مکتوب نیز این بخش از اخبار خود را در قالب‌ ستون‌‌هایی‌‌چون‌ ‌"ویژه" ، "پشت پرده"، "جهت‌اطلاع" و "گفته می‌شود" منتشر می‌کنند.

* شنیده شده از آقایان دکتر حسن حبیبی، میرحسین موسوی و موسوی خوئینی ها دعوت شده تا به همراه سید محمد خاتمی در لیست اصلاح طلبان تهران برای انتخابات آتی حاضر شوند . افراد یاد شده در این زمینه اعلام مخالفت کرده اند و صرفاً یکی از آنها قول بررسی موضوع را به مذاکره کنندگان داده است.

* اخبار دریافتی از برخی منابع آگاه حاکی است رئیس یکی از کمیسیون های مجلس شورای اسلامی که حوزه تحصیلات و فعالیتهای تخصصی او مرتبط با موضوع انرژی است به زودی مسئولیت شرکت ملی نفت ایران را بر عهده گرفته و جانشین مدیریت سابق این مجموعه که اکنون سکاندار وزارت نفت شده، خواهد شد.

* فرزند فرماندار یکی از شهرهای جنوبی استان آذربایجان غربی برای شرکت در کلاسهای دانشگاه از خودروی دولتی همراه با راننده در استخدام پدر خود استفاده می کند . جا دارد مسئولان ذیربط بر اساس وظیفه قانونی خود با این حرکت مغایر با شعار صیانت از بیت المال دولت نهم و دستورات رئیس جمهور برخورد کنند.

* شنیده شده یکی از دانشجویان سنی مذهب مقطع کارشناسی ارشد دانشکده الهیات دانشگاه تهران با تهیه و توزیع جزوه ای تحت عنوان "خرافات وفور در زیارات قبور" در کلاسهای درسی دانشگاه دیدگاههای تشیع را مورد استهزاء و هجمه قرار داده و به ترویج افکار و عقاید تفرقه انگیز در بین مذاهب اسلامی پرداخته است.

* افراطیون سلفی (وهابیون)، مسجد "غدیر خم" را که شهریور ماه گذشته در فضایی بالغ بر 50 متر مربع و به همت افراد خیر و نیکوکار در منطقه غدیر خم (عربستان) بنا شده بود شبانه تخریب کردند اما عاشقان ولایت همچنان برای عبادت در این مکان مقدس گرد هم می آیند.

* در حالی که سرنوشت تولید مستند سینمایی درباره فعالیتهای مجلس ششم توسط منیژه حکمت در هاله ای از ابهام قرار دارد و هنوز معلوم نشده تصاویر فیلمبرداری شده توسط او از مجلس قدیم در کجا آرشیو شده اند اخیرا کمال تبریزی کارگردان و رضا کیانیان از بازیگران سرشناس کشورمان برای تهیه فیلمی مشابه برای مجلس هفتم در خانه ملت رویت شده اند.

* فقدان نظارت مطلوب بر استفاده از تسهیلات مربوط به بنگاههای اقتصادی کوچک زود بازده سبب شده برخی دریافت کنندگان این وام با اتکا به خلاء های قانونی و تبانی با افراد ذی نفوذ در ادارات برخی استانها، بخش عمده این اعتبارات میلیونی و حتی میلیاردی را صرف اموری چون فعالیتهای ساختمانی و تاسیس شرکت نمایند! در بین استفاده کنندگان از این تسهیلات و برخی فعالان سیستم بانکی اصطلاح "وام های زود بازده" به جای "بنگاههای زود بازده " به کار می رود.

* قرار است به زودی نسخه جدیدی از ترجمه قرآن مجید به زبان انگلیسی توسط یکی از زنان ایرانی فعال در امور مذهبی ساکن آمریکا منتشر و روانه بازار کتاب شود که به اعتقاد برخی رهبران جوامع مسلمان در آن کشور با نسخه اصلی این کتاب آسمانی تفاوت آشکار و رویکردی فمینیستی دارد. ظاهرا این ترجمه با هدف تحریک زنان و تعیین دستورالعمل تازه برای رفتار مردان با همسران خود ارائه گردیده است.

* در پی مخالفت نهادهای امنیتی و نظارتی با برگزاری نمایشگاه کتاب توسط انجمن حجتیه، این انجمن که طی دو سال گذشته در یکی از استانهای شمالی کشور و در پوشش انتشارات موسوم به "رایحه" اقدام به برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب کرده بود، موفق به کسب مجوز از اداره ارشاد برای برپایی نمایشگاه مذکور در سال جاری نشد.

* جلسات شورای عالی اطلاع رسانی که مدیریت حوزه IT و نظارت بر محتوای تولیدات اینترنتی در کشور را بر عهده دارد به دلیل عدم حضور رئیس جمهور به خاطر مشغله کاری زیاد و همچنین جدی نگرفتن وظایف و مأموریتهای شورا توسط اعضای دولتی باعث از رسمیت افتادن آن شده و از چندی پیش برگزار نمی شود!

* نتایج یک نظر سنجی که اخیرا در شهر تهران از افراد بالای 18 سال انجام شده است، نشان می دهد که مهمترین مشکل کشور از نظر 8/28 درصد پاسخ دهندگان "بیکاری و عدم اشتغال" است و دیگر دغدغه های مردم به ترتیب "گرانی و تورم" و "مسکن" و "سهمیه بندی بنزین" است؛ همچنین 8/21 درصد شرکت کنندگان در این نظر سنجی که برخی از آنها اعلام کرده اند " نگران آینده فرزندانشان" هستند، اولین موضوعی که مجلس هشتم باید به آن رسیدگی کند را "بیکاری" عنوان کرده اند.

* عناصر گروهک تروریستی منافقین در راستای احیای تشکیلات خود دست به اقداماتی چون تاسیس موسساتی ظاهرا خیریه در شهرهای زیارتی عراق به منظور جلب همکاری زوار ایرانی با دستگاه جاسوسی آمریکا و همکاری با نیروهای انگلیسی مستقر در مرز شلمچه زده اند و در نتیجه این خوش خدمتی ها در یکی از کشورهای مجاور، موفق به اخذ تسهیلاتی چون هکتارها زمین رایگان شده اند.

* در حالی که ماهانه 60 عنوان بازی رایانه ای خارجی وارد بازار این بازی ها در کشورمان می شود، معاونت سینمایی وزارت ارشاد هنوز ساختاری برای نظارت بر این بازی ها طراحی نکرده و ناهماهنگی میان وزارتخانه و هیأت مدیره بنیاد بازی های رایانه ای سبب شده بنیاد مذکور از ساختمان و اعتبار مورد نیاز برای فعالیت های خود محروم بماند.

* یک حقوقدان و تحلیلگر سوری اعلام کرد که رژیم صهیونیستی به منظور تامین امنیت خود و به بهانه پیشگیری از حمله های احتمالی در نقاط مرزی اشغال شده این کشور و بلندی های جولان نوعی موشک های جدید که مانند مین در زیر زمین پنهان شده، کار گذاشته است که مجهز به رادیو اکتیو هستند و در صورت انفجار بخش وسیعی از محیط پیرامون را آلوده می کند.

* جمع کثیری از روحانیون و طلاب مقیم شهر قم طوماری 40 متری برای رئیس جمهور تهیه کرده و نسبت به برخورد ضعیف مسئولان با شرکت های صهیونیستی که درآمد خود را صرف تقویت رژیم اشغالگر قدس شریف کرده و هزینه تولید سلاح برای عملیات مسلحانه علیه مسلمانان را تامین می کنند، اعتراض کرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر