تبیان، دستیار زندگی
یک میلیون بسیجی در سراسر ایران در روزچهارشنبه ( آخرین روز از هفته بسیج) كه به نام "بسیج، ورزش ....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

یك میلیون بسیجی ورزش کردند

بسیج و ورزش

یک میلیون بسیجی در سراسر ایران در روز چهارشنبه ( آخرین روز از هفته بسیج)  كه به نام "بسیج، ورزش و سلامت" نامگذاری شده است، در مراسم ورزش صبحگاهی شركت كردند.

به نقل از ایرنا، این مراسم در تهران با شركت ‪۲‬هزار نفر از خواهران و برادران بسیجی همراه با مسوولان سپاه و بسیج در پارك پلیس تهران برگزار شد.

شركت‌كنندگان در این مراسم كه با لباس‌های یكدست وسربند به انجام حركات ورزش صبحگاهی می‌پرداختند، با ضرب و اشعار مرشد ، سرودهای ایران و علی گویان به انجام حركات كششی و نرمشی در محوطه پارك پلیس پرداختند. در این مراسم تعدادی از دوچرخه‌سواران به اجرای حركات نمایشی این رشته پرداختند.

مسوول تربیت بدنی نیروی مقاومت بسیج گفت: آخرین روز از هفته بسیج به نام بسیج ، ورزش و سلامت است كه حدود یك میلیون بسیجی خواهر و برادر در سراسر كشور به ورزش صبحگاهی می‌پردازند.

سرهنگ داوود آذرنوش توجه به سلامت جسم و نشاط و شادابی را یكی از برنامه- های اصلی تربیت بدنی نیروی مقاومت بسیج برشمرد و گفت : تربیت بدنی نیروی مقاومت در طول سال برنامه‌های متنوعی را برای بسیجیان برگزار می‌كند.

وی افزود: ورزش همگانی درنیروی مقاومت شامل راهپیمایی،دوچرخه سواری و كوهپیمایی است كه در طول سال اجرای می‌شود.

وی گفت: در طول سال سه میلیون بسیجی در برنامه كوهپیمایی جماران به ارتفاعات سراسر كشور صعود می‌كنند. این مراسم از ساعت ‪ ۷‬صبح شروع و ساعت ‪۸‬صبح به پایان رسید.