تبیان، دستیار زندگی
سارا خوش جمال فكری در وزن اول پس از پیروزی مقابل حریفانی از هند و مغولستان با شكست مقابل حریف قدرتمند ....
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بانوی ایرانی سهمیه المپیک گرفت

خوش جمال فکری تکواندو کار موفق تیم ملی ایران

سارا خوش جمال فكری در وزن اول پس از پیروزی مقابل حریفانی از هند و مغولستان با شكست مقابل حریف قدرتمند تایلندی برای كسب مدال برنز به مصاف حریف پاكستانی رفت كه با شكست وی علاوه بر كسب سهمیه المپیك به عنوان اولین بانوی تاریخ ورزش ایران به مدال برنز این وزن نیز دست یافت.

خوش جمال سربلند شد

مربی تیم ملی تكواندو بانوان گفت: در آخرین میدان كسب سهمیه المپیك همه كشورها با هدف كسب سهمیه و تمامی توان شركت كرده بودند و ملی‌پوشان ایران تا سر حد توان تلاش كردند.

مریم آذرمهر در گفتگو با ایسنا افزود: مطابق با كارشناسی‌های انجام شده، در وزن اول و سوم نمایندگانی را به مسابقات آسیایی كسب سهمیه المپیك اعزام كردیم كه در پایان سارا خوش جمال، با كسب سهمیه وزن اول سربلند از این آزمون خارج شد،‌ ضمن اینكه در مجموع از سیاحی نیز راضی بودیم.

وی خاطرنشان كرد: خوش جمال پس از مسابقات منچستر تمامی سعی و تلاش خود را انجام داد تا بتواند یك سهمیه المپیك را كسب كند. هم‌چنین سیاحی نیز در وزن سوم برای اولین بار بود كه در چنین میدان بزرگی مسابقه می‌داد و پیش از آن از میدان آسیایی اردن، موفق به كسب یك مدال برنز شده بود. وی با حریفانی با تجربه مسابقه داد و در مجموع از عملكرد وی راضی هستیم.

مربی تیم ملی تكواندوی بانوان در مسابقات كسب سهمیه المپیك در ویتنام، تصریح كرد: سیاحی در نوع قرعه‌ها، با شرایط مناسبی روبرو شد و عملا به دور سوم راه پیدا كرد. وی در صورت برخورداری از تجربه بیشتر، می‌توانست یك سهمیه دیگر برای تكواندوی بانوان كسب كند.

آذرمهر در پایان با اشاره به این كه پس از بازگشت تیم ملی از ویتنام، با انجام كارشناسی و آنالیز لازم، دور جدید اردوهای المپیك آغاز خواهد شد، درباره عملكرد مربیان ایرانی بانوان در آماده سازی تیم ملی، خاطرنشان كرد: با كسب سهمیه المپیك مربیان ایرانی نشان دادند می‌توان روی آنها حساب كرد و یك مربی خارجی نیز بیش از این نمی‌توانست كاری را انجام دهد. فدراسیون باز هم می‌تواند به مربیان ایرانی بانوان اعتماد كند. در نهایت نسبت به جذب مربی خارجی تابع تصمیمات فدراسیون هستیم.

سارا خوش جمال فکری تکواندو کار تیم ملی ایران

خوش جمال شگفتی بزرگی خلق کرد

نایب رئیس فدراسیون تکواندو گفت: سارا خوش جمال فکری با آمادگی خوب راهی ویتنام شد و با کسب مدال برنز جواز حضور در المپیک را کسب کرد تا یک شگفتی بزرگ را در تکواندو بانوان خلق کند.

الهه عرب عامری ضمن بیان مطلب فوق افزود: سارا خوش جمال فکری بهترین تکواندوکارایران است که سالها با جدیت و بدون کم کاری تمرین می کند ولی نتواسته از این زحمات نتیجه لازم را کسب کند. خوشبختانه وی با آمادگی مطلوب راهی ویتنام شده و با کسب مدال برنز جواز حضور در المپیک را کسب کرد تا یک شگفتی بزرگ را در تکواندو بانوان خلق کند.

وی ادامه داد: موفقیت خوش جمال فکری مهر تائیدی بود بر توانایی مربیان ایرانی چرا که بیش از یکسال است که مربی کره ای تیم ملی به کشور خود بازگشته و این نفرات تحت نظر دو مربی ایرانی کار می کنند.

نایب رئیس فدراسیون تکواندو همچنین تاکید کرد: کارشناسان راه موفقیت تیم را حضور مربی خارجی عنوان کرده اند ولی خوش جمال فکری نشان داد که با مربیان ایرانی هم می توان در سایه تلاش و جدیت به اهداف بزرگ دست پیدا کرد.

عرب عامری با اشاره با توجه ویژه مسئولان ورزش کشور اظهارداشت: آقای هاشمی تماس گرفتند و این موفقیت را تبریک گفته اند. مهندس علی آبادی هم در جلسه روز سه شنبه پیگیر جدول مسابقات و وضعیت نفرات تیم ملی در ویتنام بودند. این نشان می دهد که مسئولان ورزش کشور دلسوزانه به دنبال انجام امور هستند و همه از این موفقیت خوشحال شده اند.

وی تصریح کرد: قطعا کسب سهمیه المپیک در بخش بانوان که برای نخستین بار در تاریخ ورزش ایران اتفاق افتاد نه تنها برای تکواندو بلکه برای کل ورزش بانوان ارزشمند است و نگاه مسئولان را تغییر خواهد داد. مطمئنا آثار مثبت این موفقیت بزرگ تمام ورزش بانوان را شامل می شود.

نایب رئیس فدراسیون تکواندو در پایان گفت: هدف ما تا اینجای کار کسب سهمیه المپیک بود اما از این به بعد نگاه ما کسب مدال المپیک است و با تدارک یک برنامه ویژه خوش جمال فکری را برای رسیدن به این هدف بزرگ آماده خواهیم کرد. مطمئن باشید هر برنامه ای که برای آقایان تدارک دیده شود، فراتر از آن را برای آماده سازی خوش جمال فکری تدارک خواهیم دید.

همچنین دیگر تکواندو کار بانوان ایران در این رقابتها نتوانست موفق ظاهر شود و از حضور در المپیک باز ماند .

سهیلا سیاحی درمبارزه برای کسب مدال برنز و رسیدن به سهمیه المپیک مقابل نماینده ژاپن سه بر یک بازنده شد و از کسب مجوز حضور در المپیک محروم شد.

وی در مبارزه نخست هم به نماینده فیلیپین مبارزه را واگذار کرده بود.