تبیان، دستیار زندگی
سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان ایران گفت: گروه ایران، گروه متوسطی است، گروهی که نه سخت بوده ......
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گفت وگوی «تبیان» با علی دوستی

دوستی: هدف اصلی حضور در جام جهانی است

سرمربی تیم نوجوانان ایران گفت: گروه ایران، گروه متوسطی است، گروهی که نه سخت بوده و نه بسیارآسان است.

علی دوستی در گفتگوی اختصاصی با گروه ورزشی «تبیان»، در رابطه با ارزیابی حریفان ایران در رقابت های مقدماتی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی ضمن بیان مطلب فوق افزود: در آسیا دیگر هیچ حریف آسانی وجود ندارد و نمی توان به راحتی از پیروزی برابر آنها صحبت کرد.

وی ادامه داد: البته فوتبال ایران دارای بازیکنان مستعد زیادی است که حتی در میادین مطرح بین المللی هم عملکرد بسیار خوبی داشته اند اما اگر این تیم پس از جام ملتها با برنامه ریزی خوبی برای حضور در مرحله مقدماتی جام جهانی آماده می شد، امروز راحت تر می توانستیم در خصوص موفقیت قطعی آن صحبت کنیم.

سرمربی تیم فوتبال جوانان ایران همچنین اضافه کرد: مطمئنا انتخاب هرچه زودتر سرمربی تیم ملی بزرگسالان و انجام برنامه ریزی های لازم برای آماده سازی این تیم، می تواند به صعود آسان و بدون مشکل ایران به مرحله بعدی کمک کند.

وی با اشاره به آمادگی "مهدوی کیا" و "کاظمیان" خاطرنشان کرد: این دو بازیکن می توانند با یکدیگر زوجی کامل را تشکیل دهند، زیرا پیرو یک مکتب و سبک در فوتبال بوده و به بازی همدیگر اعتقاد کامل دارند.

دوستی در این مورد افزود: تشکیل زوجهای دونفره در پست های مختلف تیم ملی می تواند قدرت تیمی ایران را افزایش داده و به اجرای دقیق تدابیر و تفکرات سرمربی در زمین مسابقه کمک کند.

دوستی درمورد اردوی آینده تیم فوتبال نوجوانان در اصفهان، اظهارداشت: با توجه به شرایط بسیار خوب حریفان ترجیح دادیم برنامه های آماده سازی تیم را بطور متناوب پیگیری کنیم، به همین دلیل هر دوهفته یکبار، اردویی را در یکی از شهرهای کشور برگزار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: 5 بازیکن برتر شهرهایی که اردوی ما در آن برگزار می شود به همراه دو مربی برتر رده های پایه این شهرها نیز، در مدت برگزاری اردوی ما در آن شهر، به جمع نفرات اضافه می شوند تا بتوانیم از همه استعدادهای موجود در ایران برای موفقیت نهایی تیم نوجوانان استفاده کنیم.

دوستی در پایان گفت: این اقدامات در ایران بی سابقه بوده است، همچنین ما دو تیم تشکیل می دهیم تا همیشه بازیکنان جانشین خوبی را در اختیار داشته و بتوانیم ضمن کسب نتایج دلخواه بازیکنان شایسته ای را به تیم های ملی رده های بالاتر و در مجموع فوتبال ایران معرفی کنیم.