تبیان، دستیار زندگی
ویژه اخبار استانی ، اختصاص دارد به مهمترین عناوین خبری در تبیان استانها ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ویژه اخبار استانی

ویژه اخبار استانی

استان تهران

بیش از ۲۵۰ ذاکر اهل بیت در سازمان تبلیغات استان تهران پرونده دار شدند.

قائم مقام سازمان تبلیغات استان تهران از شکل گیری کانون مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) و حضور مسئول هر یک از ۱۸ کانون مداحان استان تهران در آن خبر داد و تصریح کرد: جلسات اعضای کانون مرکزی مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) به صورت ماهانه و در شرایط خاص به صورت ۱۵ روز یک بار یا هفتگی برگزار می شود و این افراد که وظیفه برنامه ریزی و پیگیری موضوعاتی چون تغذیه فکری وعاظ و مداحان و مبلغان، آموزش این قشر آسیب شناسی فعالیت ذاکران اهل بیت (ع) و غیره را پیگیری می کنند.وی با اشاره به اینکه تا چندی پیش نظارت رسمی بر کار، مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) نبوده است خاطرنشان کرد: با تصویب مصوبه ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی در شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغ آن به سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان های فرهنگی مرتبط و فعالیت موسسه دعبل خزاعی این امر به صورت جدی پیگیری می شود.

استان زنجان

به همت مرکز قرآنی شریف اولین دورۀ تربیت مفاهیم قرآن کریم در زنجان برگزار می گردد .

به گزارش روابط عمومی ادارۀ کل تبلیغات اسلامی استان زنجان : کارشناس امور قرآنی ادارۀ کل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت : این دوره با حضور 45 نفر از خواهران و با هدف تربیت نیروهای متخصص و مجرب در امر آموزش مفاهیم و تفسیر قرآن کریم برگزار می گردد .

علی صحـبتلو افزود : این دوره در مدت 170 سـاعـت و در حوزه های آموزشی مختلف و با حضور اساتید مجرب استانی انجام می گیرد .

وی در ادامه افزود : این مؤسسه از مراکز وابسته به ادارۀ کل تبلیغات اسلامی استان زنجان می باشد که درآبان ماه سال جاری از این ادارۀ کل مجوز فعالیت اخذ کرده است .

استان سیستان و بلوچستان

فرمانده پایگاه ولی عصر(عج) اداره كل تبلیغات اسلامی سیستان وبلوچستان:

همایش ورزمایش عمومی بسیج برگزارشد

همایش ورزمایش بزرگ بسیجیان همزمان باپنجم آذرماه، سالروزتشكیل بسیج مستضعفان درمحل استادیوم 17شهریورزاهدان برگزارگردید.

به گزارش روابط عمومی اداره كل تبلیغات اسلامی استان:حجت الاسلام قربانپورمدیرنمونه بسیجی استان به همراه جمعی از بسیجیان اداره كل تبلیغات اسلامی ضمن حضوردراین رزمایش بزرگ ،بسیج وابهت بسیجیان رامایه ترس دشمنان داخلی وخارجی علی الخصوص امریكادانست.

شایان ذكراست دراین رزمایش سردارغلامی فرماندهی كل سپاه ناحیه استان وحجت الاسلام سلیمانی نماینده ولی فقیه وامام جمعه زاهدان سخنرانی كردند.

رژه نیروهای بسیجی حاضردررزمایش پایان بخش این همایش بود.

استان همدان

منصور پور حیدری پاس همدان بازی زیبایی به نمایش گذاشت و توانست به آنچه كه مستحق آن بود برسد.

سرپرست تیم فوتبال پاس همدان گفت: كسب پیروزی مقابل راه آهن شایسته پاس همدان بود و بازیكنان مزد زحماتشان را گرفتند.

منصور پورحیدری، در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: پاس همدان بازی زیبایی به نمایش گذاشت و توانست به آنچه كه مستحق آن بود برسد و خوشحالم كه سه امتیاز این دیدار را درهفته یازدهم كسب كردیم و در جدول رده بندی جایگاه بهتری به دست آوریم.

وی ادامه داد: راه آهن تیم خوب و با انگیزه ای است و خوشبختانه بازیكنان به خوبی توانستند نتیجه پیروزی را به نفع خود رقم بزنند.

سرپرست تیم فوتبال پاس همدان در پایان تصریح كرد: نبود وینگو بگوویچ در كنار تیم كمی به ضرر ما شد، اما او از روی نیمکت های ورزشگاه هم به خوبی توانست تیم را هدایت کند.