تبیان، دستیار زندگی
ستاره برزیلی تیم رئال مادرید اسپانیا كه هشتمین سال حضور خود در سانتیاگو برنابئو را تجربه می كند، گر چه با وجود عقیده برخی كه او را لایق كسب عنوان مرد سال فوتبال می دانند، هنوز به این مهم دست نیافته، اما به تازگی از سوی خوان...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آرزوی رویایی كارلوس


ستاره برزیلی تیم رئال مادرید اسپانیا كه هشتمین سال حضور خود در سانتیاگو برنابئو را تجربه می كند، گر چه با وجود عقیده برخی كه او را لایق كسب عنوان مرد سال فوتبال می دانند، هنوز به این مهم دست نیافته، اما به تازگی از سوی خوانندگان سایت اینترنتی و پر طرفدار یوفا، به عنوان بهترین مدافع دنیا در تیم منتخب سال 2003 برگزیده شد و این مبین این است كه وی حداقل در نزد هواداران فوتبال از اعتبار و محبوبیت خاصی برخوردار است.

وی از معدود بازیكنانی است كه علاوه بركسب عنوان قهرمانی جهان به همراه تیم ملی كشورش در جام جهانی، با تیم باشگاهی خود، رئال مادرید نیز به تمامی افتخاراتی كه برای یك بازیكن متصور است، دست یافته است.

وقتی درابتدای این هفته، تیم سال 2003 از طرف خوانندگان سایت یوفا انتخاب شد، هیچ تعجبی نداشت كه برای دومین بار، روبرتو كارلوس به عنوان بهترین مدافع جهان برگزیده شود. مدافع ملی پوش برزیلی تیم رئال مادرید، تاكنون برنده تمام عناوین فوتبال شده و در سن 30 سالگی هم، هنوز تشنه موفقیت است. وی به سایت یوفا گفت: " خیلی خوشحالم، زیرا برای یك فوتبالیست، مهمترین مسئله، قرار گرفتن در صدر رقبای دیگر در نزد هواداران است، این انتخاب مرا وادار می كند كه درسال آینده تمام سعی خود را بكار گیرم كه موقعیت خود را به عنوان بهترین مدافع دنیا حفظ كنم. من بابت این انتخاب به خود می بالم و می خواهم از تمام كسانی كه به من رای دادند، تشكركنم. این احساسی رویایی است."

روبرتو كارلوس كه هشتمین فصل حضورش در رئال مادرید اسپانیا را سپری می كند، این فصل اغلب بازیكن ثابت تیم بوده است. البته همیشه بازیكنان تازه وارد در كمین می باشند.

وی گفت:" من برنده یك عنوان شده ام، ولی در فوتبال چیزی هدیه گرفته نمی شود، رقابت ها بسیار شدید است و بازیكنان جوان به سرعت پیشرفت می كنند. اگر كسی بخواهد استراحت كند، جایش را از دست می دهد و من نمی خواهم اینطور شود."

وی در مورد رقیبان خود در لیست بهترین مدافعان جهان گفت: " جان اوشی هنوز جوان است و اگر همینطور به پیشرفت ادامه دهد، برای منچستر یونایند بازیكن بسیار مهمی خواهد شد. " جان لوكازامبروتا" در ایتالیا یك مدافع بسیار خوب و برجسته است. لیزارازو نیز در طی سال ها اثبات كرد كه در دفاع و حمله بسیار سریع می باشد."

امروز روبرتو كارلوس خود را بیش از هر زمان دیگری روی فرم احساس می كند:" من هر روز كار می كنم تا جایگاهم را در تیم حفظ كنم و وقتی بازی می كنم، احساس می كنم جوانی 22 ساله هستم. ولی با وجود انتخاب از سوی هواداران باز هم مجبورم هر روز صد در صد تلاش خود را بكار گیرم و این كار را هم می كنم."

اكنون در رئال مادرید تمام توجهات معطوف به دیدار اف.ث. بایرن درمرحله یك هشتم نهایی جام باشگاه های اروپا می باشد.

روبرتو كارلوس در این باره می گوید:" بایرن مونیخ تیم ریشه داری است. آنها سه سال پیش قهرمان جام باشگاه های اروپا شده اند و ما نمی توانیم با این دید به دیدار آنها برویم كه در مجموع دو دیدار رفت و برگشت، صعود خواهیم كرد، فقط به این خاطر كه ما در نزد اكثر مردم محبوبیت داریم. البته ما آنها را به خوبی می شناسیم و نسخه های زیادی داریم تا بار این دیدار را كمتر روی دوش بكشیم."

با اینحال وی تاكید می كند:" ما اكنون گمان می كنیم كه می توانیم پیروز این مسابقه باشیم. بایرن بازیكنان بسیار خوب زیادی دارد كه در حال حاضر فوتبال خوبی بازی نمی كنند. بازی برگشت درخانه ما انجام می شود و این برای ما یك مزیت است. من فكر می كنم ماامسال در دفاع بهتر از سالهای قبل كار خواهیم كرد."

وی مطمئن است كه مادرید با وجود درهای بازدر نقل و انتقالات، هیچ بازیكن جدیدی را به خدمت نخواهد گرفت:" ما تیم مستحكمی هستیم و همیشه هم قبل از دیگران متوجه انتقالات جدید می باشیم ولی اكنون دررئال مادرید بهترین بازیكنان را داریم." از این عقیده كسانی كه به عنوان خواننده یوفا، روبرتو كارلوس، لوئیز فیگو، دیوید بكهام و زین الدین زیدان را در تیم سال 2003 انتخاب كرده اند، حمایت می كنند.