تبیان، دستیار زندگی
اگر یك فایل تصویر از برنامه دیگری داشته باشید می‌توانید آن را در سند، برگه كاری، فرم پایگاه داده، پیغام email یا اسلاید درج كنید. همچنین می‌توانید اشیایی مانند تصاویر اسكن شده، جدول...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چگونه یك شیء را درج كنیم

اگر یك فایل تصویر از برنامه دیگری داشته باشید می‌توانید آن را در سند، برگه كاری، فرم پایگاه داده، پیغام email یا اسلاید درج كنید. همچنین می‌توانید اشیایی مانند تصاویر اسكن شده، جدول Word ، برگه‌های كاریExcel و انواع دیگری از اشیاء تصویری را درج كنید. بسته به برنامه‌ای كه استفاده می‌كنید، اشیاء به روش‌های مختلفی درج می‌شوند. یك راه استفاده از گزینه Object از منویInsert است. این گزینه، كادر محاوره‌ای Insert Object را باز می‌كند و می‌توانید به انواع مختلفی از اشیاء تصویری دستیابی پیدا كنید.

كادر محاوره‌ای Insert Object را باز كنید

چگونه یك شیء را درج كنیم

از منویInsert ، گزینه Object را انتخاب كنید تا كادر محاوره‌ای Insert Object باز شود.

Create from File را انتخاب كنید

چگونه یك شیء را درج كنیم

برای درج یك فایل در Power Point، روی گزینه Create from File كلیك كنید. اگر از Word یا Excel استفاده می‌كنید، روی برگه Create from File كلیك كنید.

كادر محاوره‌ای Browse را باز كنید

چگونه یك شیء را درج كنیم

برای پیدا كردن فایلی كه می‌‌خواهید درج كنید، روی دكمه Browse كلیك كنید تا كادر محاوره‌ای Browse باز شود.

فایل مورد نظر را پیدا كنید

چگونه یك شیء را درج كنیم

محل فایل مورد نظر را پیدا كنید. وقتی كه فایل مورد نظر را پیدا كردید. آن را انتخاب كنید و (در Power Point) روی Ok كلیك كنید یا (درWord و Excel ) روی Insert كلیك كنید تا به كادر محاوره‌ای Insert Object برگردید.

روی Ok كلیك كنید

چگونه یك شیء را درج كنیم

وقتی كه آماده شدید فایل را درج كنید، روی Ok در كادر محاوره‌ای Insert Object كلیك كنید.

مشاهده نتایج

چگونه یك شیء را درج كنیم

شیء مورد نظر در فایل ظاهر می شود. حال می‌توانید در صورت لزوم آن را تغییر اندازه دهید یا جابجا كنید.

*توجه *

تغییر اندازه و جابجا كردن

بعد از اینكه تصویر را درج كردید، می‌توانید اندازه آن را تغییر دهید یا آن را جابجا كنید. به كار عملی 5 «چگونه یك شیء را جابجا كنیم، تغییر اندازه دهیم و بچرخانیم» مراجعه كنید.

یك ترفند برای درج كردن

اگر لازم باشد كه یك فایل تصویر را به چند سند Word اضافه كنید، می‌توانید آن را به مجموعه Auto Correct اضافه كنید. ابتدا فایل تصویر را در یك سند درج كنید و تصویر درج شده را انتخاب كنید. بعد از منوی Tools، گزینه Auto Correct را انتخاب كنید. در كادر محاوره‌ای Auto Correct ، اسم فایل تصویر را در كادر With تایپ كنید و در كادر Replace ، متنی برای تصویر تایپ كنید. برای مثال، اگر این تصویر آرم یك شركت است، می‌توانید تایپ كنید mylogo . برای اضافه كردن این مدخل به لیست، روی Add كلیك كنید. بعد روی Ok كلیك كنید. دفعه بعدی كه تایپ كنید mylogo، تصویر بجای متن جایگزین خواهد شد.